fot. BORA-hansgrohe / bettiniphoto

Bora-hansgrohe ogłosiła skład na wyścig E3 BinckBank Classic. Belgijski klasyk zostanie rozegrany w piątek 29 marca.

Liderem Bora-hansgrohe będzie Peter Sagan. Trzykrotny mistrz świata w tym sezonie odniósł tylko jedno zwycięstwo. Ostatnio na Mediolan-San Remo zajął 4. miejsce. Sagan na wyścigu E3 rozpocznie kampanię brukowanych klasyków, którą zakończy walką o obronę tytułu na Paryż-Roubaix. W klasyku E3, rozgrywanym do tej pory pod nazwą E3 Harelbeke, Peter Sagan wygrał w 2014 roku oraz dwukrotnie był drugi – w 2013 i 2016 roku (za Michałem Kwiatkowskim).

Ważnym pomocnikiem Petera Sagana będzie Maciej Bodnar. Polski kolarz nie ukończył Mediolan-San Remo, ale związane to było z pracą, którą wykonał w początkowej fazie wyścigu. W wyścigu E3 Bodnar pojedzie już po raz 9.

Bardzo dobry start w Mediolan-San Remo ma na swoim koncie Daniel Oss. 32-letni Włoch prawie do samego końca pomagał Saganowi i ostatecznie zajął 14. miejsce. Oss w swojej karierze był już na podium E3 Harelbeke. W 2013 roku, jeszcze w barwach BMC Racing Team, zakończył wyścig na 3. miejscu za Fabianem Cancellarą i Peterem Saganem.

Na podium belgijskiego klasyku stał także Marcus Burghardt. Kolarz, który jest jednym z kluczowych pomocników Sagana, zajął 3. miejsce w 2007 roku. Wówczas Burghardt jeździł w T-Mobile Team i przegrał z Tomem Boonenem oraz Fabianem Cancellarą. Pozostali kolarze Bora-hansgrohe na E3 BinckBank Classic 2019 również startowali już w tym wyścigu. Lukas Postlberger dwa lata temu zajął 5. pozycję.

Skład Bora-hansgrohe na E3 BinckBank Classic 2019: Peter Sagan, Maciej Bodnar, Daniel Oss, Marcus Burghardt, Lukas Postlberger, Jempy Drucker, Juraj Sagan.

Poprzedni artykułVolta a Catalunya 2019: Thomas De Gendt królem pierwszego etapu!
Następny artykułPatrick Bevin: „To był dość rozczarowujący sprint dla mnie”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments