fot. CCC Team
Zmotywowany skład CCC Team wraca do rywalizacji w Belgii, startem w Driedaagse Brugge-De Panne (środa, 27 marca).
Dyrektor sportowy CCC Team, Valerio Piva zapowiada, że zespół stanie na starcie z nastawieniem na agresywną jazdę, bez jednego konkretnego lidera.
Pojedziemy w tym wyścigu bez typowego lidera. Zamiast tego, każdy będzie mógł szukać okazji dla siebie. Zawsze sporą rolę w Driedaagse Brugge-De Panne odgrywa pogoda i wiatr może tego dnia zadecydować o przebiegu zmagań. Na tę chwilę prognozy są dobre.
Na finiszowym okrążeniu powinniśmy jechać aktywnie i atakować. Większość zawodników przystąpi do rywalizacji po startach w Danilith Nokere Koerse i Bredene Koksijde Classic i byłem zbudowany tym, co drużyna pokazała w obu tych wyścigach. Jeśli na metę wpadnie duża grupa to mamy Jakub Mareczko i Szymona Sajnoka, który ostatnio pokazał, że jest w dobrej dyspozycji i potrafi nawiązać walkę z najlepszymi
– tłumaczy Piva.
Po udanym występie w Belgii, w Danilith Nokere Koerse i Bredene Koksijde Classic, Sajnok nie może się doczekać, by sprawdzić czego jest w stanie dokonać w najbliższym wyścigu rangi UCI WorldTour.
Zdecydowanie zyskałem sporo pewności siebie po tych dwóch jednodniówkach i widzę, że moja forma cały czas rośnie. W Driedaagse Brugge-De Panne chciałbym znowu pojechać jak najlepszy wyścig. Będziemy tam mieli mocną drużynę, więc myślę, że możemy powalczyć o dobry rezultat. Przed poprzednimi dwoma semi-klasykami nie do końca wiedziałem w jakiej jestem formie, ale ta okazała się całkiem niezła. Mogę zatem z optymizmem oczekiwać środowego startu
– powiedział Sajnok.
Pełny skład CCC Team na wyścig Driedaagse Brugge-De Panne: Paweł Bernas (POL), Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Jakub Mareczko (ITA), Serge Pauwels (BEL), Szymon Sajnok (POL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL)
Dyrektorzy Sportowi: Valerio Piva (ITA), Steve Bauer (CAN)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments