Ekipa EF Education First wygrała drużynową jazdę na czas otwierającą zmagania w kolumbijskim wyścigu. Pierwszym liderem został Rigoberto Urán.

Druga edycja Tour Colombia 2.1 rozpoczęła się dziś w Medellin. Na trasie o długości 14 kilometrów walczyły ze sobą drużyny w jeździe na czas. Odcinek był raczej płaski i nie był zbyt trudny technicznie. Na 10. kilometrze na kolarzy czekał 400 metrowy podjazd o średnim nachyleniu 3,5 %.

Na liście startowej roiło się od wielu dobrych kolarzy, ale niestety na próżno było szukać Polaków.

Bardzo długo na czele utrzymywała się drużyna z Meddelin z czasem 15’46”. Ich czas pobili dopiero kolarze Deceuninck – Quick Step – 15’14”. To była już 23. drużyna, która pojawiła się na mecie.

Jeszcze lepiej pojechali zawodnicy EF Education First Pro Cycling Team, którzy byli lepsi od belgijskiej drużyny o osiem sekund. Ta sztuka nie udała się UAE Team Emirates czy Astanie.

Jako ostatni na rampie startowe i na mecie byli kolarze Team Sky. Jednak brytyjska drużyna zdołała wywalczyć „tylko” trzecie miejsce na dzisiejszej czasówce.

Ostatecznie zwycięstwo przypadło kolarzom EF Education First Pro Cycling Team, a pierwszym liderem został Rigoberto Urán.