© Sigrid Eggers | Deceuninck - Quick-Step Cycling Team

22-letni Holender Fabio Jakobsen, który niebawem rozpocznie swój drugi sezon na poziomie World Tour, przedłużył kontrakt z drużyną Deceuninck – Quick Step do końca 2021 roku.

Jako neo-pro Jakobsen zanotował siedem zwycięstw: w jednodniowych wyścigach Nokere Koerse, Scheldeprijs oraz na etapach Tour des Fjords, BinckBank Tour, Tour of Slovakia i Tour of Guanfgxi.

Bardzo się cieszę, że będę ścigał się w tej drużynie przynajmniej do końca 2021 roku. Deceuninck – Quick Step jest ekipą, w której trzeba być, w której mogę się wiele nauczyć i zrobić znaczący postęp. W przyszłości chciałbym zostać jednym z najlepszych sprinterów na świecie i wygrywać wielkie wyścigi. Myślę, że pomoże mi ona w osiągnięciu tego celu. Spełniam tutaj moje marzenie i jestem wdzięczny za zaufanie i wsparcie, które nieustannie otrzymuję

– powiedział Fabio Jakobsen.

Holender nie zainaugurował jeszcze sezonu 2019, ale zrobi to już w przyszłym tygodniu, bowiem w wyścigu Volta ao Algarve. Stamtąd pojedzie do Belgii na Kuurne-Bruksela-Kuurne, a następnie wystartuje w Paryż-Nicea.

Powiedzieć, że Fabio wprowadził nas w zdumienie w swoim pierwszym roku na poziomie World Tour to jak nic nie powiedzieć. Pokonanie niektórych najszybszych i doświadczonych sprinterów w peletonie było możliwe nie tylko dzięki umiejętnościom i talentowi, ale także dzięki pewności siebie i podejmowaniu właściwych decyzji. Ma on przed sobą jasną przyszłość i cieszymy się, że będzie częścią drużyny, którą budujemy

– w ten sposób Patrick Lefevere, szef drużyny Deceuninck – Quick Step, wyjaśnił, dlaczego decyzja o przedłużeniu umowy z Fabio Jakobsenem była tak prosta.