fot. EF Education First

10. etap Tour de France nie przebiega zgodnie z planem. Na drodze kolarzy stanęli demonstranci.

Sytuacja miała miejsce na około 35 kilometrów przed metą. To właśnie wtedy prowadzący Alberto Bettiol napotkał na swojej drodze grupkę demonstrantów, którzy siedzieli na drodze, otoczeni różowym dymem wydobywającym się z ich rac.

 

Włoch szybko został wstrzymany, podobnie jak goniąca go grupka 24 uciekinierów. Po nieco dłuższym czasie w miejscu musiał stanąć również peleton. Zamieszanie trwało kilkanaście minut – początkowo policja nie wyrażała zgody na restart, ale w końcu najpierw Bettiol, chwilę później uciekinierzy, a po około siedmiu minutach (taka była różnica między grupkami przed zajściem) również peleton, ruszyli na trasę etapu.

Poprzedni artykułTour de France 2022: Koronawirus w UAE Team Emirates – Rafał Majka jedzie dalej mimo pozytywnego wyniku testu
Następny artykułTour de France 2022: Magnus Cort w końcu ze zwycięstwem!
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Może dziennikarze by się tak wykazali i sprawdzili jaki był powód. Warto się czasem wykazac czy nie? 😉

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Marek

To nie mój artykuł, ale pozwolę sobie zadać jedno pytanie – a jest sens robić tym ludziom darmową promocję i zachęcać ich do dalszych działań tego typu?

Greger
Greger

To nie jest robienie reklamy tylko pokazanie, którzy debile wkurzają ludzi kierując się tylko swoim egoistycznym interesem. A chodzi oczywiście o pseudoekologów, którzy zablokowali zawody… kolarskie. Bradley Wiggins prawidłowo nazywa ich idiotami… https://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-11006817/Tour-France-brought-standstill-climate-activists-blocked-route-French-Alps.html

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Greger

Zgodnie z takim myśleniem oczywiście i doskonale rozumiem ten argument, choć z drugiej strony nadal uważam, że najlepiej przemilczeć i nie dać im tego, o co tak walczą – uwagi.

Greger
Greger

Ale akurat wyścig kolarski to ostatnie miejsce na takie manifestacje XD Jeszcze z tymi flarami. Pozdrawiam przy okazji redakcję!

Piotr
Piotr

do Sz.P. Jakub Jarosz: rozumiem, że gdyby protestowały tzw żółte kamizelki – to nie miałby Pan kłopotu „robić im anty/reklamy ? Eurosport poinformował o tym zdarzeniu, więc silenie się na sędziego w tej kwestii trąci megalomanią.
P.S. Dlaczego tak wiele osób ma dziwne wrażenie iż ten portal jest za bardzo lewacki ?

klm
klm

The Guardian wszystko opisał, ale to nie AS.

FLISU
FLISU

Ostatnio w wyścigu F1 na Silverstone podczas pierwszego okrążenia też weszli na tor i posiadali na asfalcie nie obeszło się to dużym echem bo zanim bolidy dojechały do nich to ogłoszono czerwoną flagę przez kraksę na pierwszym zakręcie.
I też to byli ci pseudoekolodzy od globalnego ocieplenia

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Piotr

Gdy protestowały żółte kamizelki to jeszcze nawet nie pracowałem w tym portalu. Naszosie jest lewackie? Ja o moich poglądach rozmawiać nie będę, ale gdy takowe się stanie to zapewne skończę tu pracować, więc spokojnie – nie mamy żadnej „dyscypliny politycznej” w redakcji.

Pol
Pol

Klimatyczne szury protestują uwalniając do atmosfery kolorowe cząstki stałe/gazy niewiadomego składu. Lewacka logika.

Clandestino
Clandestino

Przecież już od dawna wiadomo że te pseudo ekologiczne protesty są opłacane przez wielkie korporacje. Ma to wymusić na prostych konsumentach by płacili tzw. pakiet klimatyczny czyli za to że korporacje zatruwają planetę my płacimy w podatkach. Chcesz być ekologiczny to nie kupuj u korporacji, proste?!

Zed
Zed

A jaki był powód tego protestu?