25 ekip z 14 krajów weźmie udział w rozgrywanym w sobotę Grand Prix Gazipasa. Na starcie stanie 150 kolarzy. Trasa wyścigu liczyć będzie 160 km. 

Start ostry planowany jest ponad 6 km od startu neutralnego. Kolarze wyruszą z Gazipasy na południowy-wschód, a po niecałych 19 km zawrócą. Po przejechaniu kolejnych 36 km i minięciu Gazipasy zawodnicy wjadą na rundę o długości niewiele powyżej 28 km. Książka wyścigu informuje, że będą ją musieli pokonać 4 razy, ostatni przejazd będzie jednak prawie o połowę krótszy. Część trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża, a to oznacza, że szyki kolarzom może pokrzyżować wiatr. Trasa nie jest wymagająca, a łączna suma przewyższeń to 1605 m. 

Dla CCC Development Team ten wyścig będzie sprawdzianem formy. Dyrektor sportowy Tomasz Brożyna przyznaje, że jest to etap przygotowania do najważniejszej części sezonu, która przypada na maj i czerwiec. “Pomarańczowych” reprezentować będzie 6 kolarzy, w tym 4 najbardziej doświadczonych – Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Patryk Stosz i Michał Paluta. Skład uzupełnią Stanisław Aniołkowski i Sergio Tu, dla których będzie to debiut w barwach ekipy.

Po zgrupowaniu w Calpe jestem w dobrej dyspozycji, więc będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony

– mówi Aniołkowski. 

Jeśli miałbym ocenić swoją dyspozycję przed debiutem to muszę przede wszystkim powiedzieć, że cieszę się, że mogliśmy się spotkać na początku roku. Po zgrupowaniu w Calpe czuję się silniejszy fizycznie, miałem też możliwość, aby zintegrować się z resztą ekipy – wyjaśnia Sergio Tu i dodaje, że nie czuje presji i zdenerwowania. – Jestem spokojny, choć oczywiście czuję pewnego rodzaju ekscytację z powodu debiutu

– dodaje kolarz CCC Development Team. 

Trasa tego wyścigu pasuje Tajwańczykowi, ale nie zamierza on pompować balonika.

To pierwszy wyścig w sezonie, a one zazwyczaj bywają bardziej nerwowe. Nasze zadanie to przede wszystkim trzymać się z daleka od kraks i przejechać trasę bez szwanku – wyjaśnia i dodaje, że jeśli nadarzy się szansa na zrobienie dobrego wyniku, kolarze na pewno ją wykorzystają. – Ta trasa pasuje jeszcze kilku zawodnikom ze składu, więc będziemy jechać czujnie

– dodaje Sergio Tu.

Kolarze w sobotę rozpoczną ściganie o 11:00 polskiego czasu. 

Wyścig: Grand Prix Gazipasa UCI 1.2

Skład: Stanisław Aniołkowski, Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Michał Paluta, Patryk Stosz, Sergio Tu

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments