fot. Volta a la Comunitat Valenciana

Edvald Boasson Hagen został zwycięzcą pierwszego etapu i liderem Volta a la Comunitat Valenciana. Kolarz Dimension Data jest nieco zaskoczy swoim wynikiem w czasówce.

Pierwszym etapem wyścigu w Walencji była czasówka dookoła Orihuela o długości 10,3 kilometra. Edvald Boasson Hagen osiągnął czas 12:55 i o 5 sekund pokonał Iona Izagirre (Astana Pro Team).

Naprawdę nie spodziewałem się tak dobrego wyniku. Jestem szczęśliwy, że tak dobrze wystartowałem

– podsumował dzisiejszą jazdę Hagen dla CyclingNews.

Boasson Hagen nie był zdecydowanym faworytem czasówki. Dla dwukrotnego zwycięzcy Eneco Tour był to pierwszy start w sezonie. Norweg nie mógł sobie lepiej wyobrazić początku sezonu.

Nie jestem jeszcze w szczytowej formie na tym wyścigu. Jechałem od początku na maksa. Taka była moja taktyka

– dodaje norweski kolarz.

Edvald Boasson Hagen jeszcze nigdy nie jechał w Volta a la Comunitat Valenciana. Tym razem kolarz Dimension Data postąpił rozpocząć sezon właśnie w Hiszpanii.

Jeszcze nigdy nie jechał w walencji. Jest to dla mnie nowość. Dlatego jestem zadowolony, że tutaj wygrałem. Minęło dużo czasu, od kiedy jeździłem dobrze na czas

– podsumował Hagen.

Drugi etap Volta a la Comunitat Valenciana wystartuje i zakończy się w Alicante. Profil jest pagórkowaty, ale końcówka umiejscowiona jest na zjeździe. Wyścig zakończy się w niedzielę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments