Giuseppe Saronni, który ustąpił ze stanowiska głównego menadżera UAE Team Emirates, ale wciąż jest z tą drużyną związany, powiedział włoskiemu dziennikowi “La Gazzetta dello Sport”, że ma nadzieję, iż Fabio Aru sprosta w 2019 roku oczekiwaniom. Legendarny Włoch wyraził także zainteresowanie Vincenzo Nibalim, któremu kończy się po tym sezonie kontrakt z Bahrain-Merida. 

Przypomnijmy, że Fabio Aru nie ukończył w ubiegłym sezonie wyścigu Giro d’Italia, a w hiszpańskiej Vuelcie zajął dopiero dwudzieste trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2018 roku Sardyńczyk nie zanotował żadnego zwycięstwa.

W wywiadzie, którego Aru udzielił portalowi naszosie.pl tuż przed rozpoczęciem wyścigu Tour de Pologne 2018, zdradził, że jednym z jego problemów była nietolerancja glutenu w pożywieniu.

Sztab medyczny przeanalizował jego sytuację i mamy nadzieję, że znalazł rozwiązanie jego problemów. Przyczyny tego wszystkiego były bardzo różne, ale wiele rzeczy zbadaliśmy i sprawdziliśmy, więc te najpoważniejsze kwestie powinny zostać rozwiązane

– powiedział z nutą niepewności Saronni.

Ostatnio donosiliśmy, że Fabio Aru rozpocznie sezon 2019 podczas Mallorca Challenge, i tę informację potwierdził Giuseppe Saronni, choć wciąż nie wiadomo oficjalnie, czy 28-latek skoncentruje się na Giro d’Italia, czy na Tour de France. Mimo to ostatnio na łamach “La Gazzetty” Aru wyrażał chęć startu w Giro, które jest bliższe jego włoskiemu sercu, pomimo że trasa Touru na papierze odpowiada mu bardziej.

Dziennikarze “różowej gazety” zagadnęli również Saronniego o Nibaliego, który niebawem stanie się wolnym kolarzem na rynku transferowym, ponieważ jego kontrakt z Bahrain-Merida dobiega końca.

Najbardziej zainteresowane jego osobą jest jest Segafredo, i to nic dziwnego, ponieważ jest to włoski sponsor. Poza tym kto nie chciałby Vincenzo? On także jest nami zainteresowany. Skontaktowaliśmy się już z nim i złożyliśmy mu propozycję. Jest jednak jasne, że drużyna z włoskim sponsorem będzie miała przewagę

– zakończył Giuseppe Saronni.

Przypomnijmy również, że ekipa UAE Team Emirates przeszła przed nowym sezonem poważne zmiany w sztabie kierowniczym i szkoleniowym. Zatrudniono między innymi nowych trenerów i dyrektorów sportowych, zaś na stanowisku głównego menedżera 61-letniego Giuseppe Saronniego zastąpił 48-letni Jose Antonio Fernandez.