fot. La Vuelta / PhotoGomezSport

Organizatorzy Vuelta a Espana ponownie postanowili otworzyć się na nowe horyzonty. W sezonie 2020 wyścig rozpocznie się bowiem w Utrechcie.

Jak wiadomo, od momentu przejęcia praw do hiszpańskiej Vuelty przez ASO, wyścig stał się nieco bardziej światowy. Dzięki temu o organizację startu powalczyć mogą miasta z innych krajów, dla których z pewnością będzie to wielka promocja. Kilka dni temu informowaliśmy, iż w 2021 roku wielce prawdopodobna jest wizyta Vuelty w Yorkshire. Jak się okazuje, już w sezonie 2020 wyścig wyjedzie z Hiszpanii i po raz drugi w historii zawita do Holandii.

O wszystkim poinformowali dziś szef wyścigu Javier Guillen i burmistrz Utrechtu, Jan van Zanen. Co ważne, sama drużynowa czasówka, która otworzy rywalizację w holenderskim mieście, nie będzie jedynym odcinkiem organizowanym w Beneluksie. Zgodnie z podanymi dziś danymi, peleton zawita także do północnej Brabancji. Najprawdopodobniej w Bredzie zorganizowany zostanie finisz trzeciego etapu wyścigu. Drugi natomiast, jak można się spodziewać, zakończy się tam, gdzie wspomniana wyżej drużynówka.

Przypomnijmy, że będzie to czwarta zagraniczna podróż Vuelty. Wcześniej wyścig rozpoczynał się w Lizbonie (1987), Assen (2009) oraz Nimes (2017).