Jak zapowiedzieli, tak zrobili – władze miasta Utrecht dopięły swego i ogłosiły zorganizowanie “wielkiego startu” Vuelta a Espana.

Przypomnijmy, że Utrecht miał zorganizować już pierwsze etapy ostatniej Vuelty. Najpierw miała odbyć się jazda drużynowa na czas, a później etap sprinterski, natomiast trzeciego dnia rywalizacji zawodnicy mieli zakończyć etap w Bredzie. Niestety plany te pokrzyżował Covid i surowe obostrzenia obowiązujące w Holandii, które sprawiły, że organizatorzy nie mieli innego wyjścia, jak przeprowadzić cały wyścig na Półwyspie Iberyjskim.

Mimo wszystko Utrecht dość szybko zapowiedział, że wobec tego, postara się o organizację którejś z kolejnych edycji. Starania te, jak można było przypuszczać, zakończyły się powodzeniem, o czym poinformowały media społecznościowe hiszpańskiego wielkiego touru.

Powrót do Holandii, która jest na wskroś przesiąknięta kolarstwem, to coś, na co czekaliśmy przez bardzo długi czas. To praktycznie gwarancja sukcesu, jeśli chodzi o organizację. Dlatego wierzę, że pomimo panującej obecnie sytuacji, będziemy w stanie bezpiecznie przeprowadzić trzy pierwsze etapy

– mówił Javier Guillén – dyrektor wyścigu.

Utrecht stanie się więc pierwszym miastem, które ugości wszystkie trzy wielkie toury – wcześniej odbywały się w nim zarówno Giro d’Italia (2010), jak i Tour de France (2015). W pierwszym przypadku etap kończący się w nim wygrał Tyler Farrar, a w drugim Rohan Dennis. Tym razem w Utrechcie zakończą się aż dwa odcinki ( a trzeci odbędzie się na trasie Breda-Breda) – zobaczymy, kto tym razem okaże się najlepszy.

Trasa pierwszych trzech etapów Vuelta a Espana 2022:

1. etap – Utrecht-Utrecht (jazda na czas)

2. etap -‘S-Hertogenbosch-Utrecht

3. etap – Breda-Breda

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Arturro
Arturro

Niedługo Tour de Pologne odbędzie się między Haifą a Jerozolimą.