fot. Dimension Data / Stiehl Photography

Były dyrektor sportowy w drużynach Omega Pharma-Lotto i UnitedHealthcare Hendrick Redant został zatrudniony w drużynie Dimension Data na tym samym stanowisku. Zespół z Republiki Południowej Afryki przechodzi restrukturyzację sztabu kierowniczego i trenerskiego.

Były belgijski kolarz i dwukrotny zwycięzca Kuurne-Bruksela-Kuurne Hendrick Redant jest jedną z wielu nowych twarzy w Dimension Data. W celu bycia innowacyjną i coraz lepszą, drużyna Douglasa Rydera pozyskała nowych dyrektorów sportowych i trenerów.

Spośród nich jedną z ciekawszych postaci jest główny trener i menedżer ds. wyścigowych i innowacji – Daniel Green. Poprzednio współpracował z BMC Racing Team oraz z Trek-Segafredo, ale spędził również dziesięć lat w Australijskim Instytucie Sportu, gdzie napisał doktorat.

Ponadto sztab Dimension Data powiększył się o: dr. Dajo Sandersa, dr. Davida Splindera oraz trenerów – Ciarana O’Grady’ego i Mattię Michelusiego.

Bardzo się cieszę z tego, że te wszystkie nowe osoby będą od 2019 roku pracowały w naszej drużynie. To są znakomici eksperci w swoich dziedzinach, dlatego ich obecność będzie stanowiła dla nas ogromne wzmocnienie

– powiedział Douglas Ryder, szef drużyny Dimension Data.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments