Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

„Manxman” wraz z Steve’em Cummingsem poprowadzi ekipę Dimension Data w wyścigu Tour of Britain, który rozegrany zostanie w dniach 7-14 września.

Cavendish jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii brytyjskiego wyścigu. Sprinter z wyspy Man ma na koncie 10 etapowych triumfów, a łącznie aż 20 razy stawał na podium poszczególnych etapów. Brytyjczyk w ostatnim czasie ma jednak spore problemy, gdyż wyłączając mistrzostwa Europy nie ukończył ostatnich trzech etapowych wyścigów w których startował. Gdzie się jednak miałby przełamać, jeśli nie przed swoją publicznością?

We wrześniu zawsze czekam na Tour of Britain. Przez lata z pierwszych rzędów przyglądałem się rozwojowi kolarstwa w naszym kraju i ściganie się przed własną publicznością jest zawsze czymś wyjątkowym. W tym roku dodatkowo motywuje mnie fakt, że jeden z etapów kończy się w Manchesterze, gdzie przed piętnastoma laty oglądałem finisz w pierwszej edycji rozgrywanej w obecnym formacie i nie mogę się doczekać, aż będę się ścigać w mieście tak ważnym dla naszego kolarstwa

-komentował „Cav”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments