fot. Vuelta a Espana

Etap numer 11 zgodnie z przewidywaniami padł łupem ucieczki. Po triumf sięgnął Mikel Iturria. Liderem pozostał Primoż Roglić.

Jedenasty etap Vuelty prowadził z Saint-Palais we Francji do Urdax-Dantxarinea w Hiszpanii. Trasa pagórkowatego i przejściowego odcinka liczyła 180 kilometrów. Do pokonania były 3 premie górskie: Col d’Osquich (3. kategoria, 4,9 km, 6,1%), Col d’Ispeguy (2. kategoria, 7,2 km, 7,1%) i Col de Otxondo (3. kategoria, 7,6 km, 4,7%). Profil etapu sprzyjał uciekinierom.

Ucieczkę dnia stworzyło 14 zawodników z dużymi stratami w klasyfikacji generalnej. Byli to: Jorge Arcas (Movistar Team), François Bidard (AG2R La Mondiale), Gorka Izagirre (Astana Pro Team), Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Lawson Craddock (EF Education First), Benjamin Thomas (Groupama-FDJ), Damien Howson (Mitchelton-Scott), Amanuel Ghebreigzabhier, Ben O’Connor (obaj Dimension Data), Matteo Fabbro (Katusha Alpecin), Ángel Madrazo (Burgos-BH), Alex Aranburu, Jonathan Lastra (obaj Caja Rural-Seguros RGA) i Mikel Iturria (Euskadi-Murias). Uciekinierzy zbudowali bezpieczną przewagę.

Tempo w peletonie nadawał zespół Team Jumbo-Visma. Pierwsze ataki w ucieczce rozpoczęły się na Col d’Ispeguy. Na akcję zdecydowali się Alex Aranburu i Gorka Izagirre. Tuż po szczycie dojechał do nich Lawson Craddock. Na kolejnym podjeździe do czołówki przeskoczyli jeszcze Damien Howson i Amanuel Ghebreigzabhier, a zaraz po nich Matteo Fabbro i Francois Bidard. Peleton miał już prawie 15 minut straty.

Na 25 kilometrów przed metą ucieczka praktycznie się połączyła. W czołówce zabrakło tylko Angela Madrazo i Bena O’Connora. Na samotną akcję zdecydował się Mikel Iturria. Hiszpan utrzymywał kilkanaście sekund przewagi, ale pozostali harcownicy ruszyli w mocną pogoń.

Grupę pościgową stworzyli: Ghebreigzabhier, Craddock, Howson, Bidard i Lastra. Waleczny Bask został praktycznie doścignięty, ale obronił się i osiągnął największy sukces w karierze. Drugi był Lastra, a trzeci Craddock. Peleton przyjechał na metę ze stratą 18 minut i 35 sekund. Tym samym w czołówce klasyfikacji łącznej nie doszło do żadnych zmian.

Wyniki 11. etapu:

1 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 4:36:44
2 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
3 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:00:06
4 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:06
5 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:06
6 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:00:09
7 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:12
8 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:12
9 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:12
10 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:12
11 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:12
12 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:20
13 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:09:11
14 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:17:15
15 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:18:35
16 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:18:35
17 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:18:35
18 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:18:35
19 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:18:35
20 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:18:35
21 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:18:35
22 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:18:35
23 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:18:35
24 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:18:35
25 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:18:35
26 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:18:35
27 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:18:35
28 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:18:35
29 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:18:35
30 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:35
31 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
32 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:18:35
33 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:18:35
34 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:18:35
35 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:18:35
36 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:35
37 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:18:35
38 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:35
39 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:18:35
40 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:35
41 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:18:35
42 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:18:35
43 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:18:35
44 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:18:35
45 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:18:35
46 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:18:35
47 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:18:35
48 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:18:35
49 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:18:35
50 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:18:35
51 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:18:35
52 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:18:35
53 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:18:35
54 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:18:35
55 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:18:35
56 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:18:35
57 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:18:35
58 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:18:35
59 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:18:35
60 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:18:35
61 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:18:35
62 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:18:35
63 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:18:35
64 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:35
65 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:18:35
66 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:18:35
67 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:35
68 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:18:35
69 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:35
70 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:18:35
71 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:18:35
72 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:18:35
73 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:18:35
74 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:18:35
75 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:18:35
76 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:18:35
77 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:18:35
78 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:35
79 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:35
80 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:18:35
81 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:35
82 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:18:35
83 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:35
84 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:18:35
85 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:18:35
86 William Barta (USA) CCC Team 0:18:35
87 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
88 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:35
89 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:18:35
90 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:35
91 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:18:35
92 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
93 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:18:35
94 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:18:35
95 Logan Owen (USA) EF Education First 0:18:35
96 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:18:35
97 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:18:35
98 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:18:35
99 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:18:35
100 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:18:35
101 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:18:35
102 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:18:35
103 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:18:35
104 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:18:35
105 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:18:35
106 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:18:35
107 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:18:35
108 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:18:35
109 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
110 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:18:35
111 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:18:35
112 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:18:35
113 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:18:35
114 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:18:35
115 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:18:35
116 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:18:35
117 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:35
118 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:18:35
119 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:35
120 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:35
121 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:18:35
122 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:18:35
123 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:18:35
124 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:35
125 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:18:35
126 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:18:35
127 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:35
128 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:18:35
129 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:18:35
130 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:18:35
131 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:18:35
132 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:18:35
133 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:18:35
134 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:18:35
135 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:18:35
136 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:18:35
137 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:18:35
138 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
139 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:18:35
140 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
141 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
142 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 0:18:35
143 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:18:35
144 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:18:35
145 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:35
146 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:18:35
147 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:18:35
148 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:18:35
149 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:18:35
150 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:35
151 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:18:35
152 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:18:35
153 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:18:35
154 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:18:35
155 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:19:27
156 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:19:27
157 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:19:27
158 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:19:27
159 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:19:27
160 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:19:27
161 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:19:27
162 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:19:27
163 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:19:59
164 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:21:17
165 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:21:17
166 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:27:57

Klasyfikacja generalna:

1 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 41:00:48
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:01:52
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:02:11
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:00
5 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:03:05
6 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:04:59
7 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:05:42
8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:49
9 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:06:07
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:06:25
11 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:08:44
12 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:08:52
13 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:10:07
14 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:10:07
15 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:10:47
16 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:12:53
17 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:14:13
18 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:39
19 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:15:12
20 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:15:17
21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:15:54
22 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:16:40
23 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:17:36
24 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:16
25 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:19:03
26 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:19:30
27 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:27:09
28 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:27:28
29 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:27:34
30 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:27:44
31 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:28:45
32 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:48
33 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:05
34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:32:13
35 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:33:12
36 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:33:18
37 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:33:23
38 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:34:47
39 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:34:49
40 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:36:12
41 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:36:51
42 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:37:14
43 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:37:28
44 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:38:57
45 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:42:50
46 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:43:11
47 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:44:37
48 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:45:30
49 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:48:55
50 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:51:18
51 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:52:30
52 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:52:40
53 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:53:25
54 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:54:38
55 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:55:43
56 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:56:42
57 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:56:49
58 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:56:49
59 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:57:24
60 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:57:31
61 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:57:56
62 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:58:14
63 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:59:20
64 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:59:33
65 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:23
66 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 1:00:32
67 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:01
68 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 1:02:15
69 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 1:02:45
70 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 1:04:21
71 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 1:05:26
72 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:06:48
73 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 1:06:51
74 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 1:06:54
75 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 1:08:04
76 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 1:08:11
77 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 1:09:39
78 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 1:10:53
79 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 1:11:22
80 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 1:11:23
81 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 1:11:32
82 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:12:45
83 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 1:13:25
84 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 1:13:48
85 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 1:13:51
86 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:14:42
87 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 1:14:57
88 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 1:15:58
89 Jonas Koch (GER) CCC Team 1:16:14
90 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 1:16:58
91 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 1:17:04
92 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:19:33
93 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 1:20:35
94 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 1:20:55
95 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 1:21:32
96 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 1:21:44
97 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:22:12
98 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 1:22:22
99 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 1:23:04
100 Owain Doull (GBr) Team Ineos 1:23:42
101 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 1:24:33
102 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 1:25:28
103 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 1:25:59
104 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:26:15
105 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:26:43
106 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 1:26:46
107 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:27:58
108 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 1:29:16
109 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 1:29:55
110 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 1:33:38
111 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 1:34:12
112 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 1:34:57
113 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 1:35:07
114 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 1:36:47
115 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 1:36:53
116 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:38:14
117 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:38:14
118 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 1:38:56
119 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 1:40:49
120 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 1:41:02
121 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 1:41:54
122 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 1:43:43
123 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 1:43:51
124 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 1:44:32
125 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 1:44:33
126 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 1:44:48
127 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:44:57
128 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 1:45:06
129 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 1:45:37
130 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 1:46:49
131 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 1:47:09
132 William Barta (USA) CCC Team 1:47:10
133 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 1:47:15
134 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 1:47:25
135 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 1:47:30
136 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:47:54
137 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 1:51:28
138 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 1:51:30
139 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:51:48
140 Logan Owen (USA) EF Education First 1:52:10
141 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 1:52:33
142 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 1:53:27
143 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 1:53:32
144 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 1:54:51
145 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 1:55:06
146 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 1:56:41
147 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 1:57:07
148 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 1:58:46
149 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 1:59:08
150 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:00:15
151 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 2:01:49
152 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:02:24
153 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 2:04:27
154 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 2:05:21
155 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 2:05:44
156 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 2:06:03
157 Rob Power (Aus) Team Sunweb 2:06:49
158 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 2:07:53
159 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 2:10:09
160 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 2:14:34
161 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 2:19:37
162 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 2:19:48
163 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 2:21:13
164 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 2:21:30
165 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 2:23:33
166 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 2:43:53