fot. Movistar Team / bettiniphoto

Carlos Barbero zmienia otoczenie. Po trzech sezonach spędzonych w Movistarze, Hiszpan zdecydował się na przenosiny do ekipy Dimension Data, która od nowego sezonu funkcjonować będzie pod nazwą Team NTT.

Domeną 28-latka są trudniejsze wyścigi jednodniowe i finisze dedykowane nieco bardziej wytrzymałym zawodnikom, niż typowi sprinterzy. W barwach Movistaru Barbero odniósł łącznie dziewięć zwycięstw, ręce w geście triumfu wznosząc m.in. podczas Vuelta a Burgos (dwukrotnie, w 2017 i 2018 roku) czy wyścigu dookoła Austrii (2019).

Kolarz z Burgos uznał jednak, że nadszedł czas na nowe wyzwania i zdecydował się na przenosiny do Dimension Data, które w sezonie 2020 zmieni nazwę na Team NTT. Związał się z nowym pracodawcą roczną umową.

Jak dotąd jeździłem wyłącznie w grupach hiszpańskich, więc to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie i dodatkowa motywacja. Chciałbym w przyszłym roku prezentować wysoką formę przez cały sezon, ze szczególnym naciskiem na wyścigi klasyczne

– mówił, cytowany przez biuro prasowe nowej ekipy.

Poprzedni artykułVuelta a Espana 2019: Fuglsang na solo, świetna jazda i awans Rafała Majki!
Następny artykułRafał Majka: „Do Madrytu jeszcze daleka droga”
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments