fot. Belgian Cycling

Obecny dyrektor sportowy w drużynie Bahrain-Merida Rik Verbrugghe objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Belgii po Kevinie De Weercie. Jego zastępcą będzie Sven Vanthourenhout – trener reprezentacji przełajowców. 

Rik Verbrugghe będzie odpowiedzialny za elitę mężczyzn oraz kolarzy do lat 23, zaś Sven Vanthourenhout będzie jego zastępcą w sprawach związanych z orlikami.

Verbrugghe jest byłym kolarzem. Od 1996 do 2004 roku ścigał w różnych wcieleniach drużyny Lotto. Następnie, przez jeden sezon (2005), ścigał się w Quick-Stepie, a ostatnie trzy lata kariery spędził we francuskiej drużynie Cofidis.

Specjalizował się w jeździe indywidualnej na czas. W 2001 roku wygrał wyścig Critérium International, a dwa tygodnie później Walońską Strzałę. Ma także na koncie zwycięstwa etapowe w Giro d’Italia oraz w Tour de France. Profesjonalną karierę kolarską zakończył w 2008 roku.

Jako dyrektor sportowy pracował w Quick-Stepie, BMC i w IAM Cycling. Nie wiadomo jeszcze czy po objęciu stanowiska selekcjonera reprezentacji Belgii, zostawi pracę w Bahrain-Merida.

Jako nowi selekcjonerzy Verbrugghe i Vanthourenhout zostaną zaprezentowani w czwartek. Pracę oficjalnie rozpoczną 1 grudnia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments