Od lewej: Sven Vanthourenhout i Rik Verbrugghe / fot. Belgian Cycling

Nowi selekcjonerzy reprezentacji Belgii – Rik Verbrugghe i jego zastępca – Sven Vanthourenhout – zostali zaprezentowani podczas konferencji prasowej w siedzibie Belgijskiej Federacji Kolarskiej w Forest, na przedmieściach Brukseli.

Rik Verbrugghe, były kolarz, a obecnie dyrektor sportowy w drużynie Bahrain-Merida, objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Belgii po tym, jak ustąpił z niego Kevin De Weert.

Belgia jako kraj zawsze była liderem w międzynarodowym kolarstwie, dlatego bycie selekcjonerem kolarskiej reprezentacji Belgii jest dla mnie wielkim zaszczytem

– powiedział Verbrugghe.

Jego zastępcą, do spraw reprezentacji orlików, a także innych, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, będzie obecny trener przełajowców – Sven Vanthourenhout.

Postrzegam to jako świetną okazję do poszerzenia moich trenerskich horyzontów. W Innsbrucku przekonałem się, że dodatkowy trener wcale nie jest luksusem. W związku z tym, że Rik będzie jeszcze trochę zajęty w najbliższych miesiącach, jestem gotowy do pomocy

– zadeklarował Vanthourenhout, mając na myśli fakt, że Verbrugghe jeszcze przez jakiś czas będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego w Bahrain-Merida.

Problemu zupełnie w tym nie widzi dyrektor techniczny w Belgijskiej Federacji Kolarskiej Frederik Broché:

Jako kolarz i dyrektor sportowy Rik działał w największych drużynach na świecie, a dodatkowo ma doświadczenie w pracy z młodymi kolarzami. To, jak podchodzi do spraw, szybko przekonało nas co do jego kandydatury. To, że będzie jeszcze aktywny w drużynie Bahrain-Merida nie stanowi dla nas problemu, zwłaszcza że taka sytuacja będzie miała miejsce tylko przez jakiś czas.

Przed oboma panami dość trudne zadania skompletowania silnej, ale jednocześnie zgranej reprezentacji Belgii na mistrzostwa świata w Yorkshire, których trasa będzie odpowiadała wielu kolarzom z tego kraju, w tym Gregowi Van Avermaetowi, liderowi CCC Team i zwycięzcy Tour de Yorkshire, oraz byłemu triumfatorowi Tour de Pologne – Dylanowi Teunsowi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments