fot. Chris Froome / Twitter

Czterokrotny zwycięzca „Wielkiej Pętli” Chris Froome swoje starty w sezonie 2021 ma zainaugurować na południu Portugalii podczas Volta ao Algarve.

Najlepszy specjalista od Grand Tourów minionej dekady rozpoczyna zupełnie nowy rozdział swojej kariery. Po 11 sezonach spędzonych w ekipie Sky/INEOS przed Brytyjczykiem zupełnie nowe wyzwanie w w Israel Start-Up Nation. O harmonogramie startów Chrisa Froome’a opowiedział w rozmowie z belgijskim dziennikiem Het Nieuwsblad dyrektor sportowy izraelskiej ekipy Rik Verbrugghe.

Chris wystartuje najpierw w Portugalii pod koniec lutego w Volta ao Algarve. Następnie stanie na starcie Volta Ciclista a Catalunya. Przed Tour de France pojawi się jeszcze podczas Critérium du Dauphiné

– powiedział Verbrugghe.

Miejmy nadzieję, że po feralnej kraksie odniesionej podczas ścigania w Delfinacie w 2019 roku „Biały Kenijczyk” będzie jeszcze w stanie nawiązać do swojej formy, którą prezentował przez wiele lat. Sam Rik Verbrugghe studzi, jednak nieco nastroje i zwraca uwagę na falę świetnych, młodych kolarzy, którzy powinni zdominować rywalizację w Wielkich Tourach w najbliższych sezonach.

Jest teraz, tak wielu młodych kolarzy w stawce, którzy bardzo mocno pukają do czołówki. Pokonanie „młodych wilczków”, takich jak Tadej Pogačar, Egan Bernal i wkrótce Remco Evenepoel, będzie naprawdę bardzo trudne

– zakończył dyrektor ekipy Israel Start-Up Nation.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments