Skład ekipy Voster ATS na sezon 2019 jest już zamknięty, a jednym ze wzmacniających ekipę zawodników jest Leszek Pluciński.

Pochodzący z Nysy kolarz jest znany z dobrej jazdy w trudnym terenie i walki o klasyfikacje generalne wyścigów. W ubiegłych latach wygrywał m.in. Bałtyk-Karkonosze Tour, był drugi w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, a w tym roku był tuż za podium Czech Cycling Tour. W latach 2013-2014 ścigał się w ekipie BDC MarcPol, a od 2015 reprezentował barwy CCC Sprandi.

Jestem bardzo zadowolony. Znam bardzo dobrze dyrektora sportowego, jak i większość zawodników. Wiem, że ekipa stoi na wysokim poziomie organizacyjnym, a w nowym sezonie skład będzie całkiem obiecujący. Dla mnie najważniejszy jest sukces drużyny, umiem pracować dla innych i nigdy nie miałem problemów, żeby poświęcić się dla kolegów. Jeśli nadarzy się okazja jestem też w stanie wygrywać wyścigi w cięższym terenie i chętnie udowodnię to w nowych barwach. Miniony sezon był dla mnie dobry, zwłaszcza jego druga część, gdzie zanotowałem kilka niezłych rezultatów. Jestem pewny, że przyszły sezon będzie dla ekipy bardzo udany, a ja mocno się do tego przyczynię. Z tego miejsca chciałbym podziękować dotychczasowej drużynie CCC Sprandi za świetne 4 lata współpracy

– powiedział „Pluto” w rozmowie z oficerami medialnymi zespołu.

Pluciński jest drugim po Sylwestrze Janiszewskim nowym nabytkiem zespołu ze Stalowej Woli. Potwierdzono również, że w ekipie zostaną Mateusz Komar, Mateusz Grabis i Adam Stachowiak. Kolejne nazwiska zostaną przedstawione w najbliższych dniach.

Poprzedni artykułAndrzej P. zatrzymany przez policję w związku z aferą w PZKol!
Następny artykułAndrea Tafi rozpocznie przygotowania do Paryż – Roubaix 2019?
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments