fot. Tour de Hongrie

Już za 2 miesiące kolarze staną na starcie bardzo ciekawej etapówki – Tour de Hongrie. Dziś organizatorzy zaprezentowali trasę swojej imprezy.

Wyścig dookoła Węgier to jeden z najciekawiej rozwijających się eventów niższych kategorii. Już w zeszłym roku obsada imprezy była wyjątkowo dobra, co przyciągnęło m.in. międzynarodową telewizję, chętną do transmitowania rywalizacji. Nie inaczej powinno być w tym roku, tym bardziej, że trasa jest co najmniej interesująca.

Co najważniejsze, na czwartym etapie nie zabraknie królewskiego, węgierskiego podjazdu pod najwyższy szczyt tego kraju, Kekesteto. Na liczącym około 15 kilometrów podjeździe z pewnością rozstrzygną się losy klasyfikacji generalnej. Poza tym wiele do powiedzenia będą mieli sprinterzy, którzy mogą powalczyć na pozostałych odcinkach.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020 wyścig dookoła Węgier był wyjątkowo udany dla ekipy CCC, która zgarnęła absolutnie wszystko. Królewski etap oraz klasyfikację generalną zgarnął Attila Valter, a trzy etapy sprinterskie wygrał Jakub Mareczko.

Etap 1, Siofok – Kaposvar, 173 km

Etap 2, Balatonfured – Nagykanizsa, 183 km

Etap 3, Veszprem – Tata, 142 km

Etap 4, Balassagyarmat – Kekesteto, 204 km

Etap 5, Budapest, 92 km

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments