fot. Lotto-Soudal

47-letni John Lelangue zastąpił na stanowisku głównego menedżera Lotto-Soudal Paula De Geytera, który odszedł z drużyny w dość “dziwnych” okolicznościach. Belg współpracował w przeszłości z drużynami Phonak i BMC. 

John Lelangue został w 2005 roku dyrektorem sportowym drużyny Phonak, ale pech chciał, że już rok później skład ten zakończył działalność po tym, jak tytułu zwycięzcy Tour de France został pozbawiony Floyd Landis. Wówczas właściciel drużyny Phonak, nieżyjący już Andy Rhis, powołał zespół BMC, w którym Lelangue został dyrektorem sportowym na sześć i pół roku.

Następnie w firmie ASO został odpowiedzialny za organizację wyścigów. Najpierw pomógł powołać Tour of Qatar, a następnie wrócił do Belgii i jako doradca techniczny w Międzynarodowej Unii Kolarskiej przyczynił się do zorganizowania mistrzostw świata 2016 w Katarze.

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że stanę się częścią świetnego projektu, jakim jest drużyna Lotto-Soudal

– powiedział John Lelangue.

Lelangue będzie pracował obok Kevina De Weerta, menedżera od spraw sportowych, który wcześniej był zatrudniony w ekipie LottoNL-Jumbo oraz w Belgijskiej Federacji Kolarskiej. Po rekonstrukcji kierownictwa drużyny Tomasza Marczyńskiego, Marc Sergeant, dotychczasowy główny menadżer, zajmie się tylko i wyłącznie kwestiami sportowymi.