RCS Sport / La Presse - Fabio Ferrari

Jan Polanc i Vegard Stake Laengen przedłużyli kontrakty z ekipą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Norweg Laengen to bohater ucieczki dnia podczas wyścigu o mistrzostwo świata elity w Innsbrucku. 29. letni zawodnik ma na swoim koncie mistrzostwo kraju z tego roku, a w ubiegłych latach triumfował w klasyfikacji generalnej Giro della Regione Friuli Venezia Giulia i Tour Alsace. Teraz przedłużył swoją umową z drużyną o kolejne dwa lata:

Panuje tutaj świetna atmosfera i jestem bardzo wdzięczny za obdarzone zaufanie. To dla mnie spora nobilitacja, że drużyna postanowiła związać się ze mną kontraktem do końca sezonu 2020.

Słoweniec Polanc ma w swoim palmares trochę lepsze osiągnięcia. Wygrywał przede wszystkim dwukrotnie etapy na Giro d’Italia. Poza tym był mistrzem Słowenii w jeździe na czas, a w czasach orlika triumfował na trasie Piccolo Giro di Lombardia. 26. letni kolarz także zostanie w ekipie do końca sezonu 2020:

To wielka motywacja, że jestem częścią zespołu, który coraz więcej znaczy w światowym peletonie. Czuję się tu bardzo dobrze, rozwijam swoje umiejętności i osiągać lepsze wyniki. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments