Foto: LottoNL - Jumbo

Danny van Poppel (LottoNL – Jumbo) po długim finiszu triumfował na trasie Memoriału Franka Vandenbroucke’a.

Belgijski klasyk Binche – Chimay – Binche / Memorial Frank Vandenbroucke liczył w tym roku niespełna 198 kilometrów. Na rundach wokół Binche główną trudnością był pokonywany pięciokrotnie brukowany podjazd.

Dość szybko okazało się, że dodatkową trudnością będą dzisiaj podmuchy wiatru i dość mocne opady deszczu. Nie zważając na taką aurę z peletonu na początku rywalizacji odjechali: Dries De Bondt i Stijn Steels (obaj Vérandas Willems-Crelan), Timothy Dupont (Wanty – Groupe Gobert), Dimitri Peyskens (WB Aqua Protect Veranclassic), Ide Schelling (SEG Racing Academy) oraz Angelo Tulik (Direct Energie).

Akcja tej szóstki trwała tylko 50 kilometrów, ale dość szybko na czele pojawiła się kolejna grupa zawodników. Na przodzie kręcili: Tom Devriendt (Wanty – Groupe Gobert), Quentin Jaurégui (AG2R La Mondiale), Clément Orceau (Direct Energie), Dimitri Peyskens (WB Aqua Protect Veranclassic) oraz Cedric Raymackers i Lennert Teugels (obaj Cibel – Cebon).

Peleton prowadzony głównie przez ekipę Groupama – FDJ kontrolował sytuację i ten odjazd nie wypracował sobie większej przewagi niż 90 sekund. Już na pierwszej rundzie w Binche ucieczka została skasowana przez mocno naciągnięty peleton.

Po kilkunastu kilometrach spokoju mocne tempo narzucił Arnaud Demare (Groupama – FDJ). To spowodowało, że z peletonu odjechało około dwudziestu bardzo mocnych kolarzy, ale ta grupa szybko się podzieliła. 23 kilometry przed metą na czele kręcili: Sander Armée (Lotto Soudal), Stijn Vandenbergh (AG2R La Mondiale), Demare, Maarten Wynants (LottoNL-Jumbo), Yves Lampaert i Zdenek Stybar (obaj Quick – Step Floors), Christophe Laporte (Cofidis), Benjamin Declercq (Sport Vlaanderen – Baloise) oraz Ludwig De Winter i Julien Mortier (obaj WB Aqua Protect Veranclassic).

Na solo poszedł Vandenbergh, ale jego przewaga oscylowała wokół kilkunastu sekund. Na ostatnią rundę (16 kilometrów) Belg wjechał pięć sekund przed goniącą go grupą i szybko został doścignięty. Po chwili piękny atak zaprezentował Stybar i Czech oddalił się od konkurentów.

Kolarz Quick – Step Floors na osiem kilometrów przed metą miał 15 sekund przewagi nad większym peletonem, ponieważ w międzyczasie grupa Demare’a została wchłonięta. Praca kolarzy LottoNL – Jumbo przyniosła efekty na 1200 metrów przed metą.

Już 700 metrów przed metą na finisz zdecydował się Danny van Poppel (LottoNL – Jumbo). Holender mocno przycisnął, zostawił rywali i niezagrożony przejechał linię mety.

Za nim finiszowali Yves Lampaert (Quick – Step Floors) i Oliver Naesen (AG2R La Mondiale).

Wyniki:

1 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 4:33:02
2 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
3 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:03
4 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:03
5 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:03
6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:03
7 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:00:03
8 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:07
9 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:07
10 Cees Bol (Ned) SEG Racing Academy 0:00:07
11 Mikkel Frølich Honoré (Den) Quick Step Floors 0:00:07
12 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange – Losch 0:00:07
13 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:00:07
14 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:07
15 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:07
16 Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:07
17 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:07
18 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:10
19 Dennis Coenen (Bel) Cibel – Cebon 0:00:10
20 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:00:14
21 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:00:16
22 Laurenz Rex (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:22
23 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:22
24 Bram Welten (Ned) Team Fortuneo – Samsic 0:00:30
25 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:30
26 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:00:30
27 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:34
28 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:34
29 Gordon De Winter (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:34
30 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:00:34
31 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:48
32 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:48
33 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:52
34 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:00:52
35 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:54
36 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:54
37 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:01
38 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:08
39 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:01:08
40 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:01:12
41 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:01:19
42 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:25
43 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:01:29
44 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:29
45 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:46
46 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:01:52
47 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:01:56
48 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:56
49 Fabio Jakobsen (Ned) Quick Step Floors 0:01:56
50 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:56
51 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:56
52 Brecht Ruyters (Bel) Cibel – Cebon 0:02:02
53 Pierre Gouault (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:02:11
54 Polychronis Tzortzakis (Gre) Tarteletto – Isorex 0:03:22
55 Tom Vermeer (Ned) Team Differdange – Losch 0:03:26
56 Sergio Torres Jorro (Esp) Tarteletto – Isorex 0:04:08
57 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:04:08
58 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:04:08
59 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:04:08
60 Gil D’Heygere (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:04:08
61 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:08
62 Luuc Bugter (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:04:08
63 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:04:13
64 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:04:16
65 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:04:27
66 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:04:30
67 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:04:33
68 Jérémy Frehen (Bel) AGO – Aqua Service 0:05:32
69 Andreas Andersson (Swe) T.Palm – Pôle Continental Wallon 0:05:32
70 Ross Lamb (GBr) T.Palm – Pôle Continental Wallon 0:05:32
71 Cedric Raymackers (Bel) Cibel – Cebon 0:05:32
72 Tom Van Vuchelen (Bel) AGO – Aqua Service 0:05:32
73 Anthony Debuy (Bel) AGO – Aqua Service 0:05:32
74 Laurent Évrard (Bel) Sovac – Natura4Ever 0:05:32
75 Davide Rebellin (Ita) Sovac – Natura4Ever 0:05:32
76 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:05:32
77 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:05:32
78 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:05:32
79 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:05:32
80 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:05:32
81 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy 0:05:32
82 Félix Dopchie (Bel) AGO – Aqua Service 0:05:32
83 Adam Lewis (GBr) T.Palm – Pôle Continental Wallon 0:05:32
84 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:05:32
85 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:05:32
86 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:05:32
87 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:05:32
88 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:05:32
89 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:05:32
90 Omer Goldsteiin (Isr) Israel Cycling Academy 0:05:32
91 Simon Sellier (Fra) Direct Energie 0:05:32
92 Yorick Slagmulders (Bel) T.Palm – Pôle Continental Wallon 0:05:32
93 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:05:32
94 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:05:32
95 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:32
96 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:32
97 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:32
98 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:05:32
99 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:05:32
100 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:05:32
101 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:05:32
102 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:05:52
103 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:06:00
104 Thomas Joly (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:06:00
105 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:06:02
106 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:06:06
107 Lionel Taminiaux (Bel) AGO – Aqua Service 0:06:08
108 Adrien Garel (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:06:18
109 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:07:06
DNF Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic
DNF Samuel Mobberley (NZl) Team Differdange – Losch
DNF Balázs Rózsa (Hun) Team Differdange – Losch
DNF Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Jelle Donders (Bel) Team Differdange – Losch
DNF Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – Losch
DNF Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
DNF Harm Vanhoucke (Bel) Lotto – Soudal
DNF Wim Reynaerts (Bel) Cibel – Cebon
DNF Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
DNF Lennert Teugels (Bel) Cibel – Cebon
DNF Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Gianni Marchand (Bel) Cibel – Cebon
DNF Jimmy Janssens (Bel) Cibel – Cebon
DNF Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ
DNF Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ
DNF Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ
DNF Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Cycling Club
DNF Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club
DNF Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Samuel Leroux (Fra) Roubaix – Lille Métropole
DNF Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Tomas Petit (Bel) T.Palm – Pôle Continental Wallon
DNF Yohann Gène (Fra) Direct Energie
DNF Clément Orceau (Fra) Direct Energie
DNF Maxime Daniel (Fra) Team Fortuneo – Samsic
DNF Clément Russo (Fra) Team Fortuneo – Samsic
DNF Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo – Samsic
DNF Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Team Fortuneo – Samsic
DNF Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Jelle De Ville (Bel) T.Palm – Pôle Continental Wallon
DNF Giorgios Stavrakakis (Gre) SEG Racing Academy
DNF Jordi Meeus (Bel) SEG Racing Academy
DNF Alberto Dainese (Ita) SEG Racing Academy
DNF Sean Bero (Bel) Sovac – Natura4Ever
DNF Louis Deguide (Bel) Sovac – Natura4Ever
DNF Alexander Geuens (Bel) Sovac – Natura4Ever
DNF Matthias Legley (Bel) Sovac – Natura4Ever
DNF Justin Mottier (Fra) Vital Concept Cycling Club
DNF Jérôme Mainard (Fra) Roubaix – Lille Métropole
DNF Max Emil Boholm Kørner (Nor) T.Palm – Pôle Continental Wallon
DNF David Boucher (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy
DNF Louis Verhelst (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Arne De Groote (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Jelle Cant (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Andrew Leigh (GBr) Tarteletto – Isorex
DNF Daan Hoole (Ned) SEG Racing Academy
DNF Florian Deriaux (Fra) Sovac – Natura4Ever