fot. Tirreno - Adriatico

Kilka dni temu informowaliśmy Państwa o oficjalnym potwierdzeniu zastąpienia drużynowej jazdy na czas na sztafetę mieszaną w programie mistrzostw świata. Według Davida Lappartient, może to być początek przyszłej konkurencji olimpijskiej.

Jak wiadomo, po siedmiu latach, drużynowa jazda na czas drużyn zawodowych wypada z programu mistrzostw świata. Już w Yorkshire zastąpi ją sztafeta mieszana, w której wystartować ma trzech mężczyzn i trzy kobiety, zmieniający się po jednym okrążeniu. Według szefa UCI Davida Lappartient, może to być początek nowej konkurencji olimpijskiej.

Nie jest niemożliwe, by mistrzostwa świata okazały się imprezą testową dla Igrzysk Olimpijskich. Start w sztafecie mieszanej nie wymagałby od federacji zbyt wielkich nakładów, a jak dobrze wiemy, MKOl bardzo stara się wyrównać różnice płci w programie Igrzysk. Kto wie, być może już w Paryżu sztafeta mieszana pojawi się w programie

– powiedział Lappartient.

W kolarskim światku można usłyszeć zarówno głosy popierające, jak i negujące pomysł organizacji sztafety mieszanej. Wszelkie opinie będą jednak zweryfikowane dopiero w Yorkshire.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments