fot. Lotto-Soudal

Brytyjski sprinter Adam Blythe, który znalazł się w gronie bezrobotnych po tym, jak rozpadła się drużyna Aqua Blue Sport, podpisał kontrakt z Lotto-Soudal, gdzie przede wszystkim będzie częścią pociągu Caleba Ewana. 

Przejście do Lotto-Soudal jest dla Blythe`a niejako powrotem do korzeni, ponieważ to w ekipie Marca Sergeanta rozpoczynał osiem lat temu profesjonalną karierę kolarską. Z Calebem Ewanem spotkali się w Mitchelton-Scott, zaś ostatnie dwa lata spędził w irlandzkiej grupie drugiej dywizji – Aqua Blue Sport.

Chciałbym pomóc Calebowi wygrać najwięcej wyścigów, jak się da – będzie to moim głównym zadaniem w przyszłym sezonie. Ścigaliśmy się razem w Mitchelton-Scott, więc dobrze się znamy. Ponadto będę pomocnikiem w klasykach. Od dwóch lat nie przejechałem pełnego sezonu wiosennych wyścigów, ale robiłem to przedtem, w ekipach World Tour. Kolejny rok będzie moim dziewiątym w profesjonalnym kolarstwie, więc zdążyłem przez ten czas nabyć doświadczenie

– powiedział Adam Blythe oficjalnej stronie internetowej Lotto-Soudal.

Do największych sukcesów Blythe`a należą: zwycięstwo w RideLondon Classic 2014, gdzie na finiszu z ucieczki wyprzedził takie gwiazdy jak Philippe Gilbert, Julian Alaphilippe i Ben Swift, oraz tytuł mistrza Wielkiej Brytanii, uzyskany w 2016 roku, dzięki między innymi pokonaniu Marka Cavendisha.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Adam Blythe, będąc gościem internetowego programu “Bradley Wiggins Show”, negatywnie wypowiedział się o rowerach 3T strada pozbawionych przedniej przerzutki. Brytyjczyk uważa, że przyczyniły się one do klęski drużyny Aqua Blue Sport.