Fot: CCC Sprandi Polkowice

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Nowym nabytkiem ekipy CCC na sezon 2019 został Victor de la Parte.

Jak zapewne większość z Państwa pamięta, nie będzie to pierwsza przygoda Hiszpana z Piotrem Wadeckim i spółką. Bardzo solidny góral był już zawodnikiem polskiego zespołu w sezonie 2016, kiedy to udało mu się m.in. ukończyć Tour de Suisse na 11. pozycji czy stanąć na podium Tour of Croatia.

Według mnie, Continuum Sports to jeden z największych kolarskich projektów w historii, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii kolarstwa. To wielki zaszczyt być nowym członkiem tej rodziny. Jak wiadomo, w 2016 roku byłem już częścią zespołu CCC Sprandi, który pozwolił mi wypłynąć na szerokie wody. Ponowna jazda w pomarańczowym stroju, tym razem w cyklu World Tour, z pewnością jest przyjemnym spotkaniem na wyższym poziomie. Cieszę się, że firma będąca tak długo w kolarstwie stawia kolejne, tak ważne kroki

– powiedział De la Parte.

Podobnie jak w przypadku innych zawodników, Hiszpan podpisał z nową ekipą roczny kontrakt. Na ten moment jest on jednym z najmocniejszych górali w zespole, co może pozwolić mu ścigać się na własną rękę.

Hiszpan jest już osiemnastym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z Continuum Sports. Wcześniej w zespole, którego sponsorem została polska firma CCC, znaleźli się:

Greg Van Avermaet

Łukasz Owsian

William Barta

Alessandro De Marchi

Simon Geschke

Serge Pauwels

Joey Rosskops

Szymon Sajnok

Michael Schar

Nathan Van Hooydonck

Guillaume Van Keirsbulck

Patrick Bevin

Josef Cerny

Gijs Van Hoece

Amaro Antunes

Francisco Ventoso

Jakub Mareczko

Kolarze CCC Team będą ścigali się na rowerach marki Giant.