fot. Brian van Goethem

Holender Brian van Goethem od przyszłego sezonu będzie ścigał się na poziomie World Tour w barwach belgijskiej drużyny Lotto-Soudal. 27-latek reprezentuje obecnie Roompot-Nederlandse Loterij.

Uwagę kierownictwa Lotto-Soudal zwróciła między innymi 200-kilometrowa ucieczka Briana van Goethema w tegorocznym wyścigu Gandawa-Wevelgem. Zresztą generalnie wiosenne klasyki są jego specjalnością i zdążył już zebrać w nich bezcenne doświadczenie.

W drużynie Lotto-Soudal nie będę raczej zabierał się w ucieczki, ale pomagał liderom. Myślę, że zdecydowanie spełnię się tam jako kolarz, ale nie jako harcownik, tylko w roli pomocnika. W końcówkach nie jestem w stanie utrzymywać się z najlepszymi, ale będę czerpał przyjemność z pracy dla drużyny. Ekipa będzie mogła na mnie liczyć również w innych wyścigach jak np. w Tour of Belgium, gdzie zająłem trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Jednak przede wszystkim moja uwaga skupi się na wiosennych klasykach. Mieszkam tuż przy granicy Holandii z Belgią, stosunkowo blisko tras flamandzkich klasyków, więc z łatwością mogę tam udać się na trening i zebrać niezbędne informacje o trasie

– powiedział Brian van Goethem.