Team Sunweb

Specjalistka od jazdy indywidualnej na czas jest kolejnym nabytkiem nowej kobiecej ekipy.

31. letnia Holenderka to następne wzmocnienie drużyny, która od nowego sezonu będzie częścią kobiecego peletonu. Ellen van Dijk ma na swoim koncie przede wszystkim mistrzostwo świata w jeździe na czas z 2013 roku. Jest także niezłą specjalistką od wyścigów jednodniowych, co udowodniła wygrywając między innymi Ronde van Vlaanderen czy Dwars door Vlaanderen.

Będzie także ogromnym wzmocnieniem na wyścigi etapowe, w których także radzi sobie bardzo dobrze. W tym sezonie w barwach ekipy Sunweb zajmowała drugie miejsca w generalce Boels Ladies Tour i  Internationale Lotto Thüringen Ladies Tour.

Holenderka cieszy się na zmianę barw w nadchodzącym roku:

Jestem bardzo podekscytowana, że będę mogła być częścią nowego projektu, który sygnuje Trek. Zapowiada się bardzo dobry skład i już nie mogę się doczekać pierwszych wyścigów w nowej koszulce. Liczę, że razem sporo wygramy.

Kontrakt z kobiecym Trekiem (oprócz van Dijk) mają już podpisany: Lizzie Deignan, Elisa Longo Borghini, Lotta Lepistö, Ruth Winder, Tayler Wiles, Lauretta Hanson, Abi Van Twisk oraz Letizia Paternoster. Dyrektorami sportowymi będą Ina Teutenberg i Giorgia Bronzini.