fot. Aqua Blue Sport

Eddie Dunbar (poprzednio – rozwiązana drużyna Aqua Blue Sport) został pozyskany przez Team Sky i już w najbliższą sobotę zadebiutuje w wyścigu Coppa Agostoni. 

22-letni Irlandczyk miał ważny kontrakt z drużyną Aqua Blue Sport, ale w związku z jej upadkiem otrzymał zgodę na podjęcie pracy w innej drużynie. Z tej okazji skorzystał Dave Brailsford i spółka, którzy Dunbara mieli na celowniku już od poprzedniego sezonu. Ich uwagę zwróciły ósme miejsca zarówno w Tour de Yorkshire, jak i Tour de l`Avenir.

To dla mnie świetna okazja, by jeszcze przez ostatnie tygodnie sezonu się ścigać. To sprawi również, że lepiej i szybciej zintegruję się z drużyną przed nowym sezonem. Jestem bardzo wdzięczny drużynie Sky

– powiedział Eddie Dunbar.

Sir Dave Brailsford widzi w Dunbarze duży potencjał. Chce, aby w końcówce sezonu 2018 skupił się właśnie na integrowaniu z drużyną i poznawania sposobu jej pracy. Irlandczyk dołączy do coraz liczniejszego grona młodych talentów w ekipie „Niebiańskich”, którzy w przyszłości mają być następcami Chrisa Froome`a i Gerainta Thomasa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments