© Chris Auld Photography / BMC Racing Team

Specjalista od prologów oraz tzw. rouleur Tom Bohli (obecnie BMC) podpisał dwuletni kontrakt z drużyną UAE Team Emirates. Drużyna liczy przede wszystkim na dobre miejsca w prologach 24-letniego Szwajcara. 

W 2012 roku Bohli został mistrzem świata juniorów w indywidualnym wyścigu na dochodzenie (kolarstwo torowe). Na szosie również odnosił sukcesy jako junior, natomiast w karierze World Tour ma jak dotychczas jedno zwycięstwo – wygrał nic innego jak prolog Driedaagse van West-Vlaanderen 2016.

Jestem podekscytowany tym, że przechodzę do drużyny UAE Team Emirates. Po raz pierwszy w mojej karierze zmienię koszulkę, dołączając do zespołu, który znacząco różni się od tego, w którym dorastałem. Jestem przekonany, że odnajdę tam profesjonalną atmosferę, oraz że warunki, w jakich będę pracował znakomicie wpłyną na mój rozwój

– powiedział Tom Bohli oficjalnej stronie internetowej UAE Team Emirates.

W drużynie UAE oprócz walki w prologach, Bohli będzie koncentrował się na pomocy Alexandrowi Kristoffowi oraz postara się zrobić użytek z charakterystyki rouleura, czyli silnego kolarza, który dobrze radzi sobie w każdym terenie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments