fot. Czech Cycling Federation

Obecny (Josef Cerny) oraz były (Jan Hirt) kolarz drużyny CCC Sprandi Polkowice zostali powołani do reprezentacji Czech na mistrzostwa świata w Innsbrucku. Rola lidera przypadnie doświadczonemu Romanowi Kreuzigerowi (Mitchelton-Scott).

Dobiega końca pobyt Romana Kreuzigera w drużynie Mitchelton-Scott. Czech wystartuje jeszcze we włoskich klasykach, a następnie skoncentruje się na mistrzostwach świata w Innsbrucku, które wydają się odpowiadać jego umiejętnościom. Stąd też selekcjoner Tomáš Konečný obsadził go w roli lidera ogłoszonego w poniedziałek składu.

Bardzo chciałbym zająć miejsce w pierwszej dziesiątce, chociaż będzie bardzo trudno, ponieważ konkurencja jest ogromna, a trasa bardzo trudna. Jednak, gdy razem z drużyną trafimy na dobry dzień, to możemy odnieść sukces. Rok temu wygrałem w Ötztaler w Tyrolu i robię wszystko, co w mojej mocy, by jak najlepiej się przygotować. Innsbruck nie jest daleko od Czech, dlatego liczę też na wsparcie kibiców

– powiedział Roman Kreuziger oficjalnej stronie internetowej Czeskiej Federacji Kolarskiej.

Czesi mogą wystawić sześciu zawodników. Drugim najbardziej znanym nazwiskiem (a może nawet bardziej znanym) jest kolejny czeski specjalista od klasyków, z tym że tych brukowanych, Zdenek Stybar (Quick-Step Floors).

W jeździe indywidualnej na czas wystartują Jan Barta (BORA-hansgrohe) i Josef Cerny.

Pełny skład reprezentacji Czech na mistrzostwa świata w Innsbrucku:

Elita mężczyzn

Czasówka: Jan Barta, Josef Černý

Wyścig ze startu wspólnego: Josef Černý, Jan hirt, Karel Hník, Roman Kreuziger, Michael Kukrle, Zdeněk Štybar.