Fot. BMC

Tom Dumoulin zyskał dwóch świetnych pomocników. Do Sunweb dołączą Nicolas Roche i Robert Power.

O tym, że Irlandczyk odejdzie z BMC Racing Team mówiło się od dawna. 34. letni Roche ma w swoim palmares dwa etapowe skalpy na hiszpańskiej Vuelcie. Wywalczył także na tym wyścigu trzecie miejsce w generalce. Jednak w nowej drużynie ma pełnić rolę ważnego pomocnika dla Toma Dumoulina.

Jestem bardzo szczęśliwy i już nie mogę się doczekać dołączenia do kolegów z ekipy Sunweb. Chcę podzielić się swoim doświadczeniem i pomóc w uzyskaniu dobrych wyników. Podoba mi się ten projekt i bez większych trudności znaleźliśmy wspólny język

– tak o nowej drużynie powiedział Roche.

23. letni Robert Power to Australijczyk ze sporym potencjałem, który dobrze radzi sobie w górach i może być sporym wzmocnieniem Sunwebu. Dobrze spisywał się jako orlik, ale także w tym sezonie pokazał się z dobrej strony, kiedy to wygrał Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika i zajął szóste miejsce w Strade Bianche.

Cieszę się, że taki zespół uwierzył w moje umiejętności i zdecydował się podpisać ze mną kontrakt. Mam nadzieję, że będę pomocny w wielu wyścigach i dostanę także szanse, aby potwierdzić swój potencjał

– mówi Robert Power.

O nowych nabytkach wypowiedział się także trener Marc Reef:

Nicholas to świetny kolarz, który wprowadzi do naszej drużyny wiele doświadczenia. Myślę, że będzie ważnym ogniwem na wielkie toury. Robert jest wiele młodszy, ale ma wielki potencjał, który nie do końca jeszcze został wykorzystany. Mam nadzieję, że pomożemy mu w tym, aby uzyskał wyniki, na jakie go stać.