Lotto Soudal U23

Zwycięstwem drużyny Lotto – Soudal U23 rozpoczął się czeski wyścig. Na czwartym miejscu drużynową czasówkę zakończyli kolarze Wibatech Merx 7R.

Okolo jiznich Cech / Tour of South Bohemia składa się w tym roku z pięciu etapów. Drużynowa czasówka w miejscowości Jindřichův Hradec rozpoczynała zmagania. Ekipy miały do pokonania 2400 metrów.

W wyścigu startują trzy polskie drużyny – Wibatech Merx 7R, Team Hurom i Voster Uniwheels Team. Ponadto w składzie Elkov – Author Cycling Team znalazł się Piotr Konwa.

Najlepszy czas wykręcili zawodnicy młodzieżowego Lotto Soudal – 3’10”. O ułamki sekundy zwycięstwo przegrali kolarze Elkov – Author Cycling Team. Sekundę stracił Team Vorarlberg Santic, który uplasował się na trzecim miejscu.

Tuż za podium zmagania zakończył Wibatech Merx 7R.

Liderem w klasyfikacji generalnej został Stan Dewulf, który od przyszłego sezonu będzie jeździł w „dorosłym” Lotto Soudal. Najlepszym z Polaków jest Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R) – 16 miejsce.