Rasmus Quaade

Duńska drużyna przedstawiła dziś swoje nabytki i poinformowała, że w przyszłym sezonie wystąpi w gronie Pro Continental.

Kolarze Riwal CeramicSpeed Cycling Team mają w tym roku na swoim koncie dwa zwycięstwa. Andreas Kron wygrał etap na Flèche du Sud, a Andreas Stokbro na Tour of Estonia.

Menedżer Steffen Kromann ogłosił dzisiaj, że od przyszłego sezonu jego ekipa będzie występowała wśród Pro Continental, choć Międzynarodowa Unia Kolarska nie potwierdza póki co licencji na 2019 rok:

Nasz pierwszy rok w Pro Conti będzie bardzo trudny, ale mamy ambitne plany. Chcemy być najlepsi wśród drużyn skandynawskich i być w TOP 20 spośród ekip z Europy. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i nie poprzestaniemy tylko na uczestnictwie w poszczególnych wyścigach.

Kontrakt przedłużyli Troels Vinther i Jonas Aaen, a nowymi nabytkami zostali: Rasmus Bøgh Wallin, Emil Vinjebo, Torkil Veyhe i Rasmus Quaade. Ostatni z wymienionych wraca do ekipy, z której odszedł w 2011 roku. Quaade w tym sezonie w ładnym stylu wygrał Classic Loire Atlantique.