Fot. Amstel Gold Race

Choć ekipa Dimension Data nie jest do końca pewna swojego budżetu, działacze starają się uzupełniać skład wartościowymi zawodnikami. Kolejnym wzmocnieniem Afrykanerów jest Enrico Gasparotto.

Doświadczonego Włocha chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. 36-letni zawodnik to specjalista od wyścigów jednodniowych, szczególnie specjalizujący się w trudnych finiszach. Jego największym osiągnięciem jest dwukrotne zwycięstwo w Amstel Gold Race. Kolarz Bahrain – Merida nie ukrywa, że zmiana barw w ostatnich latach kariery jest dla niego ciekawą przygodą.

Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać przyszłego sezonu. Po czternastu latach w peletonie przechodzę do zespołu złożonego z prawdziwie świeżej krwi, z którą do tej pory nie miałem okazji pracować. To spowoduje, że moje wejście w drużynę potrwa nieco dłużej, lecz jednocześnie to dużo dodatkowej motywacji. Czuję się trochę jak podczas pierwszego dnia w szkole, ponieważ przez cały rok będę mógł być w stu procentach sobą

– powiedział Gasparotto.

Nowy kontrakt doświadczonego Włocha będzie obowiązywał przez zaledwie sezon. Niewykluczone, że jesienią 2019, “Gaspa” postanowi zakończyć karierę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments