fot. Team Sunweb - Cor Vos

Do mistrzowskich wyścigów w stolicy Tyrolu zostało już nieco ponad 20 dni. Dziś swój skład na światowy czempionat podali Holendrzy.

Nie da się ukryć, że Oranje będą jedną z najsilniejszych drużyn zarówno jeśli chodzi o peleton mężczyzn, jak i kobiet. Co ciekawe, jest całkiem prawdopodobne, iż zawodnicy i zawodniczki z Niderlandów zgarną wszystkie tytuły, które będą do wzięcia.

Powalczyć o to ma w szczególności zabójczy duet Tom Dumoulin – Annemiek van Vleuten. Oboje są w stanie bowiem zarówno zniszczyć konkurencję w wyścigu na czas, jak i wygrać wyścigi ze startu wspólnego. W końcu ciężko obecnie znaleźć gwiazdy podobnego kalibru co wspomniana dwójka.

Jeśli chodzi o mężczyzn, w wyścigu na czas wystartować mają też Wilco Kelderman i Dylan van Baarle. Obu także stać na wysokie miejsce. Wiele jednak zależy od formy dnia. W wyścigu ze startu wspólnego, wsparciem dla Dumoulina mają być za to, oprócz wymienionego duetu, Sam Oomen, Bauke Mollema, Steven Kruijswijk, Pieter Weening, Wout Poels oraz młody Antwan Tolhoek.

W przypadku Pań, sytuacja wydaje się być równie klarowna. Na czas, oprócz van Vleuten, wystartują Ellen van Dijk, Lucinda Brand i Anna van der Breggen. W wyścigu ze startu wspólnego, do czasowej czwórki dołączą Chantal Blaak, Janneke Ensing, Amy Pieters oraz Sabrina Stuiltiens.