fot. BMC

Transferowa ofensywa ekipy CCC trwa w najlepsze. Dziś Jim Ochowicz i spółka poinformowali o nowej umowie podpisanej przez Joeya Rosskopfa.

Niespełna 29-letni Amerykanin jest jedną z najjaśniejszych postaci zza oceanu. Co prawda w zawodowej karierze nie dane mu było bardzo wiele wygrywać, lecz z pewnością można go nazwać wartościową częścią zespołu.

Rosskopf jest znany przede wszystkim z dobrej jazdy na czas, a także niezłej postawy w górach. To właśnie te dwie umiejętności pozwalają mu powalczyć o dobre miejsca w mniejszych etapówkach czy okazać się bardzo przydatną pomocą dla mocniejszych liderów.

Joey jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników, z jakimi miałem przyjemność pracować. Jego atutami jest też niewybujałe ego i wielki profesjonalizm, który pozwala zarówno stawiać na niego, jak i prosić go o pomoc innym zawodnikom

– powiedział Jim Ochowicz.

Sezon 2019 przyniesie sporo zmian, na które w pewnym sensie czekam. Na pokład wejdą bowiem nowi zawodnicy, obsługa i sponsor, co wprowadzi sporo świeżości. Naprawdę nie mogę się doczekać, aż zaczniemy funkcjonować w nowym układzie. Nasz team może stać się świetną mieszanką profesjonalizmu i doświadczenia z nową energią, jaką przyniosą nowi ludzie

– powiedział Rosskopf.

Nowy kontrakt Amerykanina obowiązywać będzie dwa lata.