fot. ASO/Pauline Ballet

Już za nieco ponad tydzień rozpocznie się kolejna edycja hiszpańskiej Vuelty. Dziś swój zespół na trzeci Wielki Tour zaprezentowała ekipa BORA – hansgrohe. 

Można powiedzieć, że niemiecka ekipa przyjedzie do Hiszpanii w praktycznie najmocniejszym składzie. zdecydowanie największą gwiazdą zespołu będzie Peter Sagan, który będzie miał na celu powalczyć o etapowe skalpy. Co ciekawe, podobny cel przyświecać ma Rafałowi Majce, a liderem zespołu na klasyfikację generalną ma być Emanuel Buchmann.

Jestem dumny, że przyszedł już czas na sprawdzenie Emanuela Buchmanna jako lidera na Wielki Tour. To wyjątkowy moment dla nas wszystkich. Emanuel trafił do nas jako nieopierzony junior i wspólnie staraliśmy się rozwijać. Z pewnością jest on idealnie przygotowany i wiem, że da sobie radę. Wierzę, że co najmniej miejsce w pierwszej “10” jest w jego zasięgu. Dodatkowo mamy też dwie inne karty, Petera i Rafała, którymi możemy grać na poszczególnych etapach. Z pewnością może to być dla nas dobry wyścig

– powiedział Ralph Denk.

Inna rola Rafała Majki na zbliżający się wyścig jest całkiem sporym zaskoczeniem. Czy zmiana układu w zespole była dobrym posunięciem dowiemy się jednak dopiero za miesiąc.