Colorado Classic

Gage Hecht (Aevolo) po wspaniałej akcji wygrał pierwszy etap i został liderem Colorado Classic.

Na rundach w Vail rozpoczęła się dzisiaj druga edycja amerykańskiego wyścigu. Osiem okrążeń po ponad 14 kilometrów dawało dystans ponad 103 kilometrów. Profil był dość pagórkowaty, a kolarze musieli się zmierzyć kilkakrotnie z krótkimi podjazdami.

Dopiero po pierwszej górskiej premii, którą wygrał Gage Hecht (Aevolo) z peletonu oderwała się dwójka kolarzy. Na czele kręcili Pascal Eenkhoorn (LottoNL-Jumbo) i Niklas Eg (Trek – Segafredo). Po kilku kilometrach pogoni dojechał do nich Alexander Cataford (UnitedHealthcare Pro Cycling Team).

Na kolejnej rundzie do trójki dojechał natomiast Hecht. Czwórka dobrze ze sobą współpracowała, ale peleton zdawał się kontrolować sytuację. Na górskich premiach wygrywali Eenkhoorn i Hecht. Tym samym do jutrzejszego etapu w koszulce najlepszego górala wystartuje zawodnik ekipy Aevolo.

25 kilometrów przed metą czwórka miała niespełna minutę przewagi nad dużą grupą. Na ostatnim szutrowym podjeździe zaatakował niezmordowany Hecht. Młody Amerykanin nie dawał za wygraną i samotnie kręcił w kierunku mety.

Na 2000 metrów przed metą miał jeszcze 20 sekund przewagi nad coraz mocniej pracującą, ale zdziesiątkowaną grupą pościgową. Ambitny młodzian dał radę i zanotował wielki sukces! Spóźniony o sześć sekund peleton przyprowadził Travis McCabe (UnitedHealthcare Pro Cycling Team), który na kresce myślał, że przejechał linię mety jako pierwszy i uniósł ręce w geście triumfu. Trzeci był Joe Lewis (Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources).

Wyniki pierwszego etapu:

1 HECHT Gage (USA) AEVOLO 2:32:56
2 MCCABE Travis (USA) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:06
3 LEWIS Joseph (AUS) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:00:06
4 TVETCOV Serghei (ROU) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:06
5 BLEVINS Christopher (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:06
6 MAGNER Tyler (USA) RALLY CYCLING 0:00:06
7 HERNANDEZ Michael (USA) AEVOLO 0:00:06
8 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades (COL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:06
9 SKUJINS Toms (LAT) TREK – SEGAFREDO 0:00:06
10 PHINNEY Taylor (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:06
11 ROTH Ryan (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:00:06
12 POWLESS Neilson (USA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:06
13 SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven (COL) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:00:06
14 EASTER Griffin (USA) 303 PROJECT 0:00:06
15 BOUWMAN Koen (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:06
16 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (COL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:06
17 PICCOLI James (CAN) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:00:06
18 BASSETT Stephen (USA) SILBER PRO CYCLING 0:00:06
19 POWER Rob (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:06
20 MANNION Gavin (USA) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:06
21 VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo (MEX) AEVOLO 0:00:06
22 OLIVIER Daan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:06
23 CARTHY Hugh John (GBR) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:06
24 SHELDEN Taylor (USA) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:06
25 BURKE Jack (CAN) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:06
26 BENNETT Sean (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:06
27 EENKHOORN Pascal (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:06
28 HOWSON Damien (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:06
29 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:06
30 JORGENSON Matteo (USA) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:06
31 STETINA Peter (USA) TREK – SEGAFREDO 0:00:06
32 MAAS Jan (NED) SEG RACING ACADEMY 0:00:06
33 ZUKOWSKY Nickolas (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:00:06
34 EISENHART Taylor (USA) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:00:06
35 EG Niklas (DEN) TREK – SEGAFREDO 0:00:06
36 CONCI Nicola (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:00:06
37 HOEHN Alex (USA) AEVOLO 0:00:06
38 BROWN Nathan (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:06
39 BRITTON Robert (CAN) RALLY CYCLING 0:00:06
40 ELLSAY Nigel (CAN) RALLY CYCLING 0:00:06
41 HAMILTON Lucas (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:06
42 CATAFORD Alexander (CAN) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:06
43 JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander (COL) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:06
44 ANDERSON Edward (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:01:01
45 SWIRBUL Keegan (USA) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:24
46 COMPANIONI Ruben (CUB) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:01:40
47 MURPHY Kyle (USA) RALLY CYCLING 0:01:40
48 WILLIAMS Tyler (USA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:40
49 COTE Pier Andre (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:01:40
50 EASTER Cullen (USA) 303 PROJECT 0:01:40
51 WINN Christopher (AUS) 303 PROJECT 0:01:40
52 MAWDITT Lionel (AUS) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:40
53 NORRIS Lachlan (AUS) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:01:40
54 GIRKINS Kevin (USA) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:01:40
55 DAVIS Cole (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:01:40
56 PLAZA Ruben (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:40
57 REVARD Thomas (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:02:39
58 KRASILNIKAU Andrei (BLR) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:02:59
59 HAIDET Lance (USA) AEVOLO 0:02:59
60 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo (MEX) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:03:19
61 NEWKIRK Isaiah (USA) 303 PROJECT 0:05:26
62 DIDIER Laurent (LUX) TREK – SEGAFREDO 0:05:26
63 CHANCE Maxx (USA) 303 PROJECT 0:05:26
64 CHEYNE Jordan (CAN) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:05:26
65 BASSETTI Samuel (USA) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:05:26
66 SAMUEL Travis (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:05:26
67 DANIEL Gregory (USA) TREK – SEGAFREDO 0:06:33
68 TORRACA Nicholas (USA) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:06:33
69 STEPHENS Austin (USA) 303 PROJECT 0:06:33
70 NSENGIMANA Jean Bosco (RWA) RWANDA 0:06:33
71 LEMUS DAVILA Luis Enrique (MEX) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:06:33
72 PATE Danny (USA) RALLY CYCLING 0:06:33
73 HUFFMAN Evan (USA) RALLY CYCLING 0:06:33
74 WYNANTS Maarten (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:06:33
75 FRAYRE MOCTEZUMA Eder (MEX) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:07:21
76 CHAVES RUBIO Brayan (COL) MITCHELTON – BIKEEXCHANGE 0:10:54
77 SCHMITT Morgan (USA) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:10:54
78 JEAN Emile (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:10:54
79 SAGIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:12:14
80 FERNANDES José (POR) W52/FC PORTO 0:12:14
OTL SCHREURS Hamish (NZL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:31:52
OTL RICE Michael (AUS) HAGENS BERMAN AXEON 0:31:52
OTL SUN Xiaolong (CHN) MITCHELTON – BIKEEXCHANGE 0:39:34
OTL HADI Janvier (RWA) RWANDA 0:42:19
OTL GERVAIS Laurent (CAN) AEVOLO 0:42:19
OTL BYUKUSENGE Patrick (RWA) RWANDA 0:42:19
OTL BEWLEY Sam (NZL) MITCHELTON – SCOTT 0:44:49
OTL NDAYISENGA Valens (RWA) RWANDA 0:52:24
OTL UWIZEYIMANA Bonaventure (RWA) RWANDA 0:52:24
DNF UWIZEYE Jean Claude (RWA) RWANDA

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 HECHT Gage (USA) AEVOLO 2:32:44
2 MCCABE Travis (USA) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:12
3 LEWIS Joseph (AUS) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:00:14
4 CATAFORD Alexander (CAN) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:14
5 EENKHOORN Pascal (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:15
6 EG Niklas (DEN) TREK – SEGAFREDO 0:00:15
7 TVETCOV Serghei (ROU) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:18
8 BLEVINS Christopher (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:18
9 MAGNER Tyler (USA) RALLY CYCLING 0:00:18
10 HERNANDEZ Michael (USA) AEVOLO 0:00:18
11 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades (COL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:18
12 SKUJINS Toms (LAT) TREK – SEGAFREDO 0:00:18
13 PHINNEY Taylor (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:18
14 ROTH Ryan (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:00:18
15 POWLESS Neilson (USA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:18
16 SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven (COL) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:00:18
17 EASTER Griffin (USA) 303 PROJECT 0:00:18
18 BOUWMAN Koen (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:18
19 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (COL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:18
20 PICCOLI James (CAN) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:00:18
21 BASSETT Stephen (USA) SILBER PRO CYCLING 0:00:18
22 POWER Rob (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:18
23 MANNION Gavin (USA) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:18
24 VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo (MEX) AEVOLO 0:00:18
25 OLIVIER Daan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:18
26 CARTHY Hugh John (GBR) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:18
27 SHELDEN Taylor (USA) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:18
28 BURKE Jack (CAN) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:18
29 BENNETT Sean (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:18
30 HOWSON Damien (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:18
31 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:18
32 JORGENSON Matteo (USA) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:00:18
33 STETINA Peter (USA) TREK – SEGAFREDO 0:00:18
34 MAAS Jan (NED) SEG RACING ACADEMY 0:00:18
35 ZUKOWSKY Nickolas (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:00:18
36 EISENHART Taylor (USA) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:00:18
37 CONCI Nicola (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:00:18
38 HOEHN Alex (USA) AEVOLO 0:00:18
39 BROWN Nathan (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 0:00:18
40 BRITTON Robert (CAN) RALLY CYCLING 0:00:18
41 ELLSAY Nigel (CAN) RALLY CYCLING 0:00:18
42 HAMILTON Lucas (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:18
43 JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander (COL) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:18
44 ANDERSON Edward (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:01:13
45 SWIRBUL Keegan (USA) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:36
46 COMPANIONI Ruben (CUB) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:01:52
47 MURPHY Kyle (USA) RALLY CYCLING 0:01:52
48 WILLIAMS Tyler (USA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:52
49 COTE Pier Andre (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:01:52
50 EASTER Cullen (USA) 303 PROJECT 0:01:52
51 WINN Christopher (AUS) 303 PROJECT 0:01:52
52 MAWDITT Lionel (AUS) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:01:52
53 NORRIS Lachlan (AUS) UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:01:52
54 GIRKINS Kevin (USA) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:01:52
55 DAVIS Cole (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:01:52
56 PLAZA Ruben (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:52
57 REVARD Thomas (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:02:51
58 KRASILNIKAU Andrei (BLR) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:03:11
59 HAIDET Lance (USA) AEVOLO 0:03:11
60 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo (MEX) JELLY BELLY P/B MAXXIS 0:03:31
61 NEWKIRK Isaiah (USA) 303 PROJECT 0:05:38
62 DIDIER Laurent (LUX) TREK – SEGAFREDO 0:05:38
63 CHANCE Maxx (USA) 303 PROJECT 0:05:38
64 CHEYNE Jordan (CAN) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:05:38
65 BASSETTI Samuel (USA) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:05:38
66 SAMUEL Travis (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:05:38
67 DANIEL Gregory (USA) TREK – SEGAFREDO 0:06:45
68 TORRACA Nicholas (USA) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:06:45
69 STEPHENS Austin (USA) 303 PROJECT 0:06:45
70 NSENGIMANA Jean Bosco (RWA) RWANDA 0:06:45
71 LEMUS DAVILA Luis Enrique (MEX) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:06:45
72 PATE Danny (USA) RALLY CYCLING 0:06:45
73 HUFFMAN Evan (USA) RALLY CYCLING 0:06:45
74 WYNANTS Maarten (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:06:45
75 FRAYRE MOCTEZUMA Eder (MEX) ELEVATE – KHS PRO CYCLING 0:07:33
76 CHAVES RUBIO Brayan (COL) MITCHELTON – BIKEEXCHANGE 0:11:06
77 SCHMITT Morgan (USA) HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 0:11:06
78 JEAN Emile (CAN) SILBER PRO CYCLING 0:11:06
79 SAGIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:12:26
80 FERNANDES José (POR) W52/FC PORTO 0:12:26