fot. Quick-Step Floors

Do światowego czempionatu w Innsbrucku już niespełna ponad miesiąc. Dziś zaprezentowano szeroki skład reprezentacji Francji na wyścig elity mężczyzn.

W ostatnim, najbardziej prestiżowym wyścigu ze startu wspólnego, który rozegrany zostanie w stolicy Tyrolu, Francuzi będą mogli wystawić ośmiu zawodników. Zważając na bardzo trudny profil wyścigu, Cyril Guimard będzie miał naprawdę twardy orzech do zgryzienia, wybierając ostateczny skład prowadzonej reprezentacji.

W szerokim zestawieniu, zaprezentowanym dzisiejszego popołudnia znajduje się aż 13 kolarzy, z których każdy ma realną szansę znaleźć się w zespole. Na pierwszy rzut oka można być prawie pewnym, że fotel lidera przypadnie komuś z trójki Romain Bardet – Julian Alaphilippe – Thibaut Pinot. Oczywiście realna może być też taktyka gry na trzy fortepiany, która może zarówno okazać się strzałem w dziesiątkę, jak i totalnym niewypałem.

O pozostałe miejsca powalczyć powinni pozostali kolarze, których także stać na wiele. W “grupie pomocnicznej” znaleźli się bowiem Pierre Rolland, Lilian Calmejane, Kenny Elissonde, Tony Gallopin, Cyril Gautier, Guillaume Martin, Rudy Molard, Anthony Perez i Anthony Roux.

Jednocześnie już teraz jest praktycznie pewne, że na czas powalczą Alexis Gougeard i Yoann Paillot.

Co ciekawe, szansy na walkę w Innsbrucku nie dostanie Pierre Latour, który raczej nie zdąży wyleczyć kontuzji.