Fot. Team DSM

Francuz Romain Bardet nie będzie walczyć o medal olimpijski w Tokio. Zawodnik zespołu Team DSM ma zamiar w dalszej części sezonu skupić się na innych celach.

Kolejny z kolarzy ze światowej czołówki odpuszcza start w wyścigu ze startu wspólnego w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W ostatnich tygodniach reprezentant Francji Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step) oraz Amerykanin Sepp Kuss (Jumbo-Visma) ogłosili swoje decyzje o nie pojawieniu się w Tokio pod koniec lipca.

W ich ślady poszedł, także Romain Bardet. 30-letni zawodnik w rozmowie z największym francuskim dziennikiem sportowym L’Équipe poinformował o swojej absencji w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Po trójstronnej dyskusji między mną, moim zespołem i Thomasem (Voecklerem – selekcjoner reprezentacji Francji przyp. red.) zdecydowaliśmy, że nie będę brał udziału w Igrzyskach. Do końca sezonu przede mną i zespołem Team DSM wielkie cele. Z tym harmonogramem startów nie byłoby możliwe osiągnięcie szczytu formy w Tokio

– argumentował swoją decyzję siódmy kolarz klasyfikacji generalnej tegorocznego Giro d’Italia.

Z całą pewnością przed selekcjonerem reprezentacji Francji twardy orzech do zgryzienia. Brak mistrza świata Juliana Alaphilippe’a, Romaina Bardeta i zmagającego się z wieloma problemami zdrowotnymi Thibauta Pinota (Groupama-FDJ) z pewnością będzie bardzo odczuwalny. Najprawdopodobniej liderami “Trójkolorowych” w wyścigu ze startu wspólnego w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będą David Gaudu (Groupama-FDJ) i Guillaume Martin (Cofidis).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments