fot. FDJ-Nouvelle Aquitaine Futuroscope

To mały, ale bardzo ważny krok w kierunku rozwoju kobiecego kolarstwa. Francuska Federacja Kolarska zdecydowała o przyznaniu profesjonalnych licencji kolarskich zawodniczkom z tego kraju, ścigającym się w drużynach World Tour.

Mistrzyni Francji Audrey Cordon-Ragot, że jest to znaczący ruch na rzecz rozwoju kobiecego kolarstwa w jej kraju.

– Cieszę się, że jako młode stowarzyszenie zdołaliśmy sprawić, że został wykonany ważny krok naprzód. Pozornie może to wyglądać na coś o małym znaczeniu, ale w rzeczywistości jest to coś bardzo ważnego

– powiedziała Audrey Cordon-Ragot, która jest jedną z założycielek oraz wiceprezydentem stowarzyszenia na rzecz francuskiego kolarstwa kobiet, które powstało w 2019 roku.

Profesjonalnymi licencjami od teraz będą mogły się legitymować: Clara Copponi, Eugenie Duval, Maële Grossetête, Victorie Guilman, Marie Le Net, Evita Muzic oraz Jade Wiel (wszystkie FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope). Ponadto jest to właśnie Cordon-Ragot, a także Juliette Labous (Team DSM) oraz Roxanne Fournier (SD Worx).

Korzyści i przywileje z takiej licencji to posiadanie ubezpieczenie społecznego i zdrowotnego oraz – co podkreśla AFCC – świadomość, że wykonuje się doceniany i uznawany powszechnie zawód.

– Historia dzieje się na naszych oczach. Te licencje pozwolą zawodniczkom skupić się bardziej na kolarstwie, co sprawi, że zdobędą dla naszego kraju więcej medali. Najwyższy czas, aby Francja doceniała swoje zawodniczki i pomogła peletonowi zajść jak najdalej

– dodała Marion Clignet, wiceprezydent AFCC.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments