Foto: Colorado Classic

Młoda Amerykanka wygrała wszystkie etapy i wszystkie indywidualne klasyfikacje Colorado Classic.

Często zdarza się, że kolarka czy kolarz wygrywają kilka etapów, klasyfikację generalną i punktową. Jednak to co zaprezentowała Chloe Dygert-Owen można postawić półkę wyżej.

Zawodniczka (Sho – Air TWENTY20) wygrała wszystkie cztery etapy, klasyfikację generalną, punktową i górską wyścigu Colorado Classic! 22- letnia Amerykanka 18 miesięcy temu podczas upadku na Tour of California doznała ciężkiej kontuzji i całkowicie musiała odpuścić sezon torowy.

W tym roku wygrała już generalkę Joe Martin Stage Race, a także Chrono Kristin Armstrong czy czasówkę Igrzysk Panamerykańskich.

Po wstrząśnieniu mózgu na wyścigu w Kalifornii później miałam jeszcze jedną kontuzję, przez którą straciłam całą zimę. Jednak dużo trenowałam i okazało się, że coraz lepiej radzę sobie na cięższych wyścigach. Chcę bardzo podziękować moim trenerom, którzy właściwie mną pokierowali

– powiedziała po wielkim sukcesie Chloe Dygert-Owen.

Młoda Amerykanka liczy, że powalczy na mistrzostwach świata w Yorkshire:

Łatwo było zauważyć, że podczas celebrowania wygranych na mecie każdego z etapów miałam jedną rękę na kierownicy. Jeszcze nie do końca czuję się pewna na rowerze, ale z nadzieją patrzę w przyszłość. A tam widzę moje szanse na mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że zostanę wystawiona na oba wyścigi. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments