Foto: Colorado Classic

Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) wygrał klasyfikację generalną Colorado Classic. Na ostatnim etapie najszybszy był Travis McCabe (UnitedHealthcare Pro Cycling Team). 

Czwarty (i ostatni) odcinek amerykańskiego wyścigu rozgrywany był na rundach w Denver. Stosunkowo płaski etap liczył łącznie prawie 117 kilometrów, na które składało się osiem okrążeń.

W ucieczkę zabrali się dzisiaj Taylor Phinney (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale) i James Piccoli (Elevate – KHS Pro Cycling). Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy zgarnął Phinney. Po tym finiszu z peletonu do prowadzącej dwójki dojechali Luis Villalobos Hernandez (Aevolo) i  Edward Anderson (Hagens Berman Axeon).

Peleton cały czas kręcił 40-50 sekund za ucieczką. Na szóstej rundzie do czołówki dojechali trójka zawodników, ale po chwili cała ucieczka została wchłonięta przez dużą grupę. Przed trzecią lotną premią zaatakował Damien Howson (Mitchelton – Scott), który zdobył trzy sekundy i przesunął się w klasyfikacji generalnej na czwartą pozycję.

Kolejnym śmiałkiem okazał się Nicolas Zukowsky (Silber Pro Cycling). Młody Kanadyjczyk wypracował sobie kilkanaście sekund przewagi, ale z tyłu pracowały mocno drużyny Rally Cycling i Jelly Belly p/b Maxxis. Dziewięć kilometrów przed metą ponownie wszystko się zjechało.

Finiszowy sprint padł łupem Travisa McCabe’a (UnitedHealthcare Pro Cycling Team). Drugie miejsce wywalczył Ty Magner (Rally Cycling), a trzecie Joe Lewis (Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team).

Wyniki ostatniego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 MCCABE Travis UnitedHealthcare Pro Cycling Team 2:24:04
2 MAGNER Ty Rally Cycling ,,
3 LEWIS Joe Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
4 AVILA Edwin Israel Cycling Academy ,,
5 BASSETTI Sam Elevate – KHS Pro Cycling ,,
6 CASTILLO Ulises Alfredo Jelly Belly p/b Maxxis ,,
7 BENNETT Sean Hagens Berman Axeon ,,
8 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
9 SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo ,,
10 HERNANDEZ Michael Aevolo ,,
11 MANNION Gavin UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
12 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
13 HECHT Gage Aevolo ,,
14 WINN Chris 303Project ,,
15 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
16 HOWSON Damien Mitchelton-Scott ,,
17 MARTINEZ Daniel Felipe Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
18 WILLIAMS Tyler Israel Cycling Academy ,,
19 BROWN Nathan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
20 DOMBROWSKI Joe Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
21 BURKE Jack Jelly Belly p/b Maxxis ,,
22 JORGENSON Matteo Jelly Belly p/b Maxxis ,,
23 BLEVINS Christopher Hagens Berman Axeon ,,
24 SANCHEZ Brayan Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
25 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
26 TVETCOV Serghei UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
27 SAMUEL Travis Silber Pro Cycling ,,
28 BOUWMAN Koen Team LottoNL-Jumbo ,,
29 EG Niklas Trek – Segafredo ,,
30 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
31 HAIDET Lance Aevolo ,,
32 ROTH Ryan Silber Pro Cycling ,,
33 HOEHN Alex Aevolo ,,
34 CATAFORD Alexander UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
35 POWER Robert Mitchelton-Scott ,,
36 MAAS Jan Team LottoNL-Jumbo ,,
37 EISENHART Taylor Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
38 PICCOLI James Elevate – KHS Pro Cycling ,,
39 STETINA Peter Trek – Segafredo ,,
40 PATE Danny Rally Cycling ,,
41 VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Aevolo ,,
42 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
43 ELLSAY Nigel Rally Cycling ,,
44 DIDIER Laurent Trek – Segafredo ,,
45 BRITTON Rob Rally Cycling ,,
46 EASTER Griffin 303Project ,,
47 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo 0:24
48 DANIEL Gregory Trek – Segafredo ,,
49 ANDERSON Edward Hagens Berman Axeon ,,
50 OLIVIER Daan Team LottoNL-Jumbo ,,
51 FRAYRE Eder Elevate – KHS Pro Cycling ,,
52 EASTER Cullen 303Project ,,
53 CHAVES Brayan Mitchelton-Scott 0:36
54 KRASILNIKAU Andrei Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:42
55 REVARD Thomas Hagens Berman Axeon 0:51
56 WYNANTS Maarten Team LottoNL-Jumbo ,,
57 STEPHENS Austin 303Project 0:55
58 JARAMILLO Daniel Alexander UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
59 FERNANDES José Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:00
60 LEMUS Luis Israel Cycling Academy ,,
61 HUFFMAN Evan Rally Cycling 1:18
62 GIRKINS Kevin Elevate – KHS Pro Cycling 1:23
63 SWIRBUL Keegan Jelly Belly p/b Maxxis 1:44
64 MURPHY Kyle Rally Cycling ,,
65 CHEYNE Jordan Elevate – KHS Pro Cycling 1:55
66 NORRIS Lachlan UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1:59
67 COMPANIONI Ruben Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
68 SHELDEN Taylor Jelly Belly p/b Maxxis 2:14
69 DAVIS Cole Hagens Berman Axeon 2:21
70 NEWKIRK Isaiah 303Project 4:45
71 ZUKOWSKY Nicolas Silber Pro Cycling 5:30
DNF COTÉ Pier-André Silber Pro Cycling -2:24:04
DNS CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
DNS BASSETT Stephen Silber Pro Cycling ,,

 

Końcowa klasyfikacja generalna:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 MANNION Gavin UnitedHealthcare Pro Cycling Team 9:05:37
2 TVETCOV Serghei UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:15
3 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:22
4 HOWSON Damien Mitchelton-Scott 0:27
5 DOMBROWSKI Joe Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:29
6 MARTINEZ Daniel Felipe Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:33
7 PICCOLI James Elevate – KHS Pro Cycling 0:42
8 SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo 0:52
9 BRITTON Rob Rally Cycling ,,
10 CATAFORD Alexander UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:53
11 EISENHART Taylor Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 1:02
12 BURKE Jack Jelly Belly p/b Maxxis 1:03
13 VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Aevolo 1:10
14 HECHT Gage Aevolo 1:12
15 EG Niklas Trek – Segafredo 1:14
16 BROWN Nathan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
17 POWER Robert Mitchelton-Scott 1:23
18 SANCHEZ Brayan Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 1:27
19 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo 1:28
20 JORGENSON Matteo Jelly Belly p/b Maxxis 1:38
21 BOUWMAN Koen Team LottoNL-Jumbo 1:41
22 ELLSAY Nigel Rally Cycling 1:44
23 EASTER Griffin 303Project 1:53
24 BENNETT Sean Hagens Berman Axeon 2:02
25 STETINA Peter Trek – Segafredo 2:21
26 MAAS Jan Team LottoNL-Jumbo 2:22
27 OLIVIER Daan Team LottoNL-Jumbo 2:24
28 LEWIS Joe Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 2:30
29 ROTH Ryan Silber Pro Cycling 2:32
30 HOEHN Alex Aevolo 2:38
31 MCCABE Travis UnitedHealthcare Pro Cycling Team 2:58
32 BLEVINS Christopher Hagens Berman Axeon 3:24
33 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 3:25
34 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo 3:37
35 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 3:53
36 AVILA Edwin Israel Cycling Academy 3:54
37 SWIRBUL Keegan Jelly Belly p/b Maxxis 4:13
38 ANDERSON Edward Hagens Berman Axeon 4:34
39 EASTER Cullen 303Project 5:06
40 MURPHY Kyle Rally Cycling 5:27
41 COMPANIONI Ruben Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 8:00
42 MAGNER Ty Rally Cycling 8:34
43 FRAYRE Eder Elevate – KHS Pro Cycling 10:03
44 WYNANTS Maarten Team LottoNL-Jumbo 10:34
45 LEMUS Luis Israel Cycling Academy 12:18
46 JARAMILLO Daniel Alexander UnitedHealthcare Pro Cycling Team 14:57
47 SAMUEL Travis Silber Pro Cycling 15:13
48 FERNANDES José Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 15:19
49 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
50 HERNANDEZ Michael Aevolo 15:59
51 HUFFMAN Evan Rally Cycling 16:59
52 WINN Chris 303Project 17:06
53 WILLIAMS Tyler Israel Cycling Academy 17:18
54 SHELDEN Taylor Jelly Belly p/b Maxxis 17:47
55 PATE Danny Rally Cycling 18:08
56 KRASILNIKAU Andrei Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 18:18
57 REVARD Thomas Hagens Berman Axeon 18:48
58 NORRIS Lachlan UnitedHealthcare Pro Cycling Team 18:59
59 CASTILLO Ulises Alfredo Jelly Belly p/b Maxxis 19:17
60 HAIDET Lance Aevolo 19:37
61 ZUKOWSKY Nicolas Silber Pro Cycling 19:47
62 GIRKINS Kevin Elevate – KHS Pro Cycling 20:17
63 DAVIS Cole Hagens Berman Axeon 20:20
64 DIDIER Laurent Trek – Segafredo 20:34
65 NEWKIRK Isaiah 303Project 21:12
66 DANIEL Gregory Trek – Segafredo 22:01
67 STEPHENS Austin 303Project 23:13
68 BASSETTI Sam Elevate – KHS Pro Cycling 24:03
69 CHAVES Brayan Mitchelton-Scott 24:13
70 CHEYNE Jordan Elevate – KHS Pro Cycling 25:41
71 SAGIV Guy Israel Cycling Academy 28:38