Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) wygrał klasyfikację generalną Colorado Classic. Na ostatnim etapie najszybszy był Travis McCabe (UnitedHealthcare Pro Cycling Team).
Czwarty (i ostatni) odcinek amerykańskiego wyścigu rozgrywany był na rundach w Denver. Stosunkowo płaski etap liczył łącznie prawie 117 kilometrów, na które składało się osiem okrążeń.
W ucieczkę zabrali się dzisiaj Taylor Phinney (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale) i James Piccoli (Elevate – KHS Pro Cycling). Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy zgarnął Phinney. Po tym finiszu z peletonu do prowadzącej dwójki dojechali Luis Villalobos Hernandez (Aevolo) i Edward Anderson (Hagens Berman Axeon).
Peleton cały czas kręcił 40-50 sekund za ucieczką. Na szóstej rundzie do czołówki dojechali trójka zawodników, ale po chwili cała ucieczka została wchłonięta przez dużą grupę. Przed trzecią lotną premią zaatakował Damien Howson (Mitchelton – Scott), który zdobył trzy sekundy i przesunął się w klasyfikacji generalnej na czwartą pozycję.
Kolejnym śmiałkiem okazał się Nicolas Zukowsky (Silber Pro Cycling). Młody Kanadyjczyk wypracował sobie kilkanaście sekund przewagi, ale z tyłu pracowały mocno drużyny Rally Cycling i Jelly Belly p/b Maxxis. Dziewięć kilometrów przed metą ponownie wszystko się zjechało.
Finiszowy sprint padł łupem Travisa McCabe’a (UnitedHealthcare Pro Cycling Team). Drugie miejsce wywalczył Ty Magner (Rally Cycling), a trzecie Joe Lewis (Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources).
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team).
Wyniki ostatniego etapu:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | MCCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 2:24:04 |
2 | MAGNER Ty | Rally Cycling | ,, |
3 | LEWIS Joe | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
4 | AVILA Edwin | Israel Cycling Academy | ,, |
5 | BASSETTI Sam | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
6 | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
7 | BENNETT Sean | Hagens Berman Axeon | ,, |
8 | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
9 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | ,, |
10 | HERNANDEZ Michael | Aevolo | ,, |
11 | MANNION Gavin | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
12 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | ,, |
13 | HECHT Gage | Aevolo | ,, |
14 | WINN Chris | 303Project | ,, |
15 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
16 | HOWSON Damien | Mitchelton-Scott | ,, |
17 | MARTINEZ Daniel Felipe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
18 | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | ,, |
19 | BROWN Nathan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
20 | DOMBROWSKI Joe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
21 | BURKE Jack | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
22 | JORGENSON Matteo | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
23 | BLEVINS Christopher | Hagens Berman Axeon | ,, |
24 | SANCHEZ Brayan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
25 | CARTHY Hugh | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
26 | TVETCOV Serghei | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
27 | SAMUEL Travis | Silber Pro Cycling | ,, |
28 | BOUWMAN Koen | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
29 | EG Niklas | Trek – Segafredo | ,, |
30 | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | ,, |
31 | HAIDET Lance | Aevolo | ,, |
32 | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | ,, |
33 | HOEHN Alex | Aevolo | ,, |
34 | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
35 | POWER Robert | Mitchelton-Scott | ,, |
36 | MAAS Jan | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
37 | EISENHART Taylor | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
38 | PICCOLI James | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
39 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | ,, |
40 | PATE Danny | Rally Cycling | ,, |
41 | VILLALOBOS HERNANDEZ Luis | Aevolo | ,, |
42 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | ,, |
43 | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | ,, |
44 | DIDIER Laurent | Trek – Segafredo | ,, |
45 | BRITTON Rob | Rally Cycling | ,, |
46 | EASTER Griffin | 303Project | ,, |
47 | POWLESS Neilson | Team LottoNL-Jumbo | 0:24 |
48 | DANIEL Gregory | Trek – Segafredo | ,, |
49 | ANDERSON Edward | Hagens Berman Axeon | ,, |
50 | OLIVIER Daan | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
51 | FRAYRE Eder | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
52 | EASTER Cullen | 303Project | ,, |
53 | CHAVES Brayan | Mitchelton-Scott | 0:36 |
54 | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 0:42 |
55 | REVARD Thomas | Hagens Berman Axeon | 0:51 |
56 | WYNANTS Maarten | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
57 | STEPHENS Austin | 303Project | 0:55 |
58 | JARAMILLO Daniel Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
59 | FERNANDES José | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:00 |
60 | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | ,, |
61 | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 1:18 |
62 | GIRKINS Kevin | Elevate – KHS Pro Cycling | 1:23 |
63 | SWIRBUL Keegan | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:44 |
64 | MURPHY Kyle | Rally Cycling | ,, |
65 | CHEYNE Jordan | Elevate – KHS Pro Cycling | 1:55 |
66 | NORRIS Lachlan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:59 |
67 | COMPANIONI Ruben | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
68 | SHELDEN Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 2:14 |
69 | DAVIS Cole | Hagens Berman Axeon | 2:21 |
70 | NEWKIRK Isaiah | 303Project | 4:45 |
71 | ZUKOWSKY Nicolas | Silber Pro Cycling | 5:30 |
DNF | COTÉ Pier-André | Silber Pro Cycling | -2:24:04 |
DNS | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | ,, |
DNS | BASSETT Stephen | Silber Pro Cycling | ,, |
Końcowa klasyfikacja generalna:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | MANNION Gavin | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 9:05:37 |
2 | TVETCOV Serghei | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:15 |
3 | CARTHY Hugh | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:22 |
4 | HOWSON Damien | Mitchelton-Scott | 0:27 |
5 | DOMBROWSKI Joe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:29 |
6 | MARTINEZ Daniel Felipe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:33 |
7 | PICCOLI James | Elevate – KHS Pro Cycling | 0:42 |
8 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 0:52 |
9 | BRITTON Rob | Rally Cycling | ,, |
10 | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:53 |
11 | EISENHART Taylor | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 1:02 |
12 | BURKE Jack | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:03 |
13 | VILLALOBOS HERNANDEZ Luis | Aevolo | 1:10 |
14 | HECHT Gage | Aevolo | 1:12 |
15 | EG Niklas | Trek – Segafredo | 1:14 |
16 | BROWN Nathan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
17 | POWER Robert | Mitchelton-Scott | 1:23 |
18 | SANCHEZ Brayan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 1:27 |
19 | POWLESS Neilson | Team LottoNL-Jumbo | 1:28 |
20 | JORGENSON Matteo | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:38 |
21 | BOUWMAN Koen | Team LottoNL-Jumbo | 1:41 |
22 | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 1:44 |
23 | EASTER Griffin | 303Project | 1:53 |
24 | BENNETT Sean | Hagens Berman Axeon | 2:02 |
25 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | 2:21 |
26 | MAAS Jan | Team LottoNL-Jumbo | 2:22 |
27 | OLIVIER Daan | Team LottoNL-Jumbo | 2:24 |
28 | LEWIS Joe | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 2:30 |
29 | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 2:32 |
30 | HOEHN Alex | Aevolo | 2:38 |
31 | MCCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 2:58 |
32 | BLEVINS Christopher | Hagens Berman Axeon | 3:24 |
33 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | 3:25 |
34 | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL-Jumbo | 3:37 |
35 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 3:53 |
36 | AVILA Edwin | Israel Cycling Academy | 3:54 |
37 | SWIRBUL Keegan | Jelly Belly p/b Maxxis | 4:13 |
38 | ANDERSON Edward | Hagens Berman Axeon | 4:34 |
39 | EASTER Cullen | 303Project | 5:06 |
40 | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 5:27 |
41 | COMPANIONI Ruben | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 8:00 |
42 | MAGNER Ty | Rally Cycling | 8:34 |
43 | FRAYRE Eder | Elevate – KHS Pro Cycling | 10:03 |
44 | WYNANTS Maarten | Team LottoNL-Jumbo | 10:34 |
45 | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 12:18 |
46 | JARAMILLO Daniel Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 14:57 |
47 | SAMUEL Travis | Silber Pro Cycling | 15:13 |
48 | FERNANDES José | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 15:19 |
49 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
50 | HERNANDEZ Michael | Aevolo | 15:59 |
51 | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 16:59 |
52 | WINN Chris | 303Project | 17:06 |
53 | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 17:18 |
54 | SHELDEN Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 17:47 |
55 | PATE Danny | Rally Cycling | 18:08 |
56 | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 18:18 |
57 | REVARD Thomas | Hagens Berman Axeon | 18:48 |
58 | NORRIS Lachlan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 18:59 |
59 | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 19:17 |
60 | HAIDET Lance | Aevolo | 19:37 |
61 | ZUKOWSKY Nicolas | Silber Pro Cycling | 19:47 |
62 | GIRKINS Kevin | Elevate – KHS Pro Cycling | 20:17 |
63 | DAVIS Cole | Hagens Berman Axeon | 20:20 |
64 | DIDIER Laurent | Trek – Segafredo | 20:34 |
65 | NEWKIRK Isaiah | 303Project | 21:12 |
66 | DANIEL Gregory | Trek – Segafredo | 22:01 |
67 | STEPHENS Austin | 303Project | 23:13 |
68 | BASSETTI Sam | Elevate – KHS Pro Cycling | 24:03 |
69 | CHAVES Brayan | Mitchelton-Scott | 24:13 |
70 | CHEYNE Jordan | Elevate – KHS Pro Cycling | 25:41 |
71 | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 28:38 |