fot. Israel Cycling Academy

30-letni Travis McCabe podpisał roczny kontrakt z drużyną Israel Cycling Academy. Dla amerykańskiego sprintera będzie to debiut na poziomie World Tour. 

Ostatni rok McCabe spędził w drużynie Floyd’s Pro Cycling, która zakończyła działalność wraz z sezonem 2019.

– Drużyna ICA ścigała się w Stanach Zjednoczonych, dlatego zawsze czułem się, jakbym rywalizował na międzynarodowym poziomie. W związku z tym to świetnie, że wreszcie się w takiej drużynie znalazłem, zwłaszcza że przeskakuje ona teraz na poziom World Tour. Chciałbym udowodnić sobie i innym, że zawsze należałem do europejskiego poziomu ścigania i nie mogę doczekać się przyszłości, jaka na mnie czeka

– powiedział McCabe w oświadczeniu prasowym drużyny Israel Cycling Academy.

W palmáres Travisa McCabe znajdują się cztery etapowe zwycięstwa w Tour of Utah i w Tour de Langkawi oraz triumf w jednodniowym wyścigu Winston-Salem Classic (2014). W sezonach 2017 i 2018 ścigał się na poziomie Pro Continental w barwach zespołu UnitedHealthcare, którego kalendarz startów obejmował wyścigi przede wszystkim w Ameryce Północnej.

Należy pamiętać, że McCabe nie będzie w drużynie Israel Cycling Academy jedynym sprinterem, ponieważ izraelski skład zakontraktował także André Greipela. Pomimo to menedżer ekipy Kjell Carlström powiedział, że Amerykanin “na pewno dostanie swoje szanse w niektórych wyścigach”.

Celami McCabe na rok 2020 są: odniesienie pierwszego zwycięstwa w karierze w Europie, występy w klasykach oraz być może także w którymś z wielkich tourów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments