Brian Hodes/VeloImages / Tour of California

Już 16 sierpnia rozpocznie się kolejny wyścig za oceanem – Colorado Classic. Jak co roku, na trudnych trasach w Stanach Zjednoczonych pojawi się wielu bardzo solidnych zawodników.

Wydaje się, że największą gwiazdą w wyścigu będzie Brytyjczyk Adam Yates. Kolarz Mitchelton – Scott ma za sobą kiepski start w Tour de France, więc wyścig w Stanach może być dla niego szansą na zmazanie plamy.

Oprócz Yatesa, na trasie Colorado Classic kibice zobaczą też zawodników, którzy od lat stanowią o sile list startowych za oceanem. Mowa tu o takich kolarzach jak Taylor Phinney, Joe Dombrowski czy Peter Stetina. Każdy z nich wielokrotnie pokazywał się z bardzo dobrej strony w swoim kraju i prawdopodobnie nie inaczej będzie tym razem.

W generalce o wysokie miejsce powinni powalczyć też Daniel Martinez i Tom Skujins, którzy mają za sobą całkiem przyzwoitą Wielką Pętlę. W ich przypadku jednak wiele zależy od taktyki zespołu, który może zdecydować o liderowaniu innych kolarzy.

Dziś podano też do informacji, że na starcie Colorado Classic pojawi się drużyna Israel Cycling Academy, w której składzie powinien znaleźć się pierwszy Izraelczyk, który ukończył Wielki Tour, Guy Sagiv.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments