fot. CCC Team / Getty Images

Po sześciu latach spędzonych w najwyższej dywizji Joey Rosskopf podpisał dwuletni kontrakt z Rally Cycling należącą do grona ProTeams.

Amerykanin specjalizujący się głównie w ucieczkach i indywidualnej jeździe na czas swoją przygodę z World Tourem rozpoczął w 2015 roku, kiedy podpisał kontrakt z BMC Racing Team. Jeździł w niej do końca 2018 roku, a następnie zdecydował się dalej kontynuować karierę w ekipie zarządzanej przez Jima Ochowicza. Po całkiem udanym sezonie podpisał dwuletnią umowę z amerykańską formacją Rally Cycling.

Nie mogę doczekać się ścigania dla tej drużyny. Czuję, że podchodzę do przyszłego sezonu z zupełnie innym nastawieniem wiedząc, że jest to drużyna, która stara się wejść na szczyt i chce zdobywać doświadczenie od swoich kolarzy. Chcę wnieść do ekipy spokój i pewność siebie, że zasługujemy na to, by występować w najwyższych wyścigach i wszystko jest możliwe

– mówił Joey Rosskopf cytowany przez biuro prasowe nowej drużyny.

W swoim palmares Amerykanin ma dwa mistrzostwa kraju w indywidualnej jeździe na czas, a także klasyfikację generalną i etap Tour du Limousin. W tym sezonie został najlepszym góralem styczniowego Santos Tour Down Under, a kilka miesięcy później zajął trzecie miejsce w Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. W niedawno zakończonym Giro d’Italia dwukrotnie zajął czwarte miejsce z ucieczki – na ósmym i dwunastym etapie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments