fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Drużyna Francji na mistrzostwa Europy do Glasgow uda się bez sprintera Cofidisu.

Mimo pięciu zwycięstw w tym sezonie Nacer Bouhanni (Cofidis) nie może być zadowolony z tego, co dzieję się wokół niego. Brak powołania na Tour de France i niesnaski w ekipie spowodowały, że Francuz głośno mówi o zmianie pracodawcy. Niedługo zobaczymy go na Tour de Pologne, ale to spowodowało, że musi odpuścić walkę o medale na mistrzostwach Europy.

Trener reprezentacji Francji Cyril Guimard nie ukrywa swojej frustracji:

Jeśli wyścigi rangi World Tour będą odbywać się w terminach kolidujących z zawodami rangi mistrzowskiej to niestety tak to będzie wyglądać. Nacer musiałby opuścić Tour de Pologne w połowie rywalizacji.

Tym samym w wyścigu ze startu wspólnego Francuzi mogą liczyć przede wszystkim na dwóch zawodników, a są to Bryan Coquard (Vital Concept CC) i Christophe Laporte (Cofidis, Solution Crédits).

Pełny skład Francji na mistrzostwa Europy 2018:

Start wspólny: Bryan Coquard (Vital Concept CC), Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale), Hugo Hofstetter (Cofidis, Solution Crédits), Christophe Laporte (Cofidis, Solution Crédits), Pierre-Luc Périchon (Fortuneo-Samsic), Damien Touzé (St-Michel-Auber 93), Angelo Tulik (Direct Energie) i Anthony Turgis (Cofidis, Solution Crédits).

Jazda indywidualna na czas: Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) i Yoann Paillot (St-Michel-Auber 93).