Santos Tour Down Under

Zespół poinformował, że po ośmiu latach współpracy niemiecki sprinter przestanie reprezentować barwy Lotto-Soudal.

O ewentualnym rozstaniu Greipela i belgijskiej ekipy mówiło się od dawna – doświadczony kolarz nie odnosi już tak wielu sukcesów jak w przeszłości, a poza tym wraz z obecnym sezonem kończył się obowiązujący kontrakt. Chociaż brak oficjalnego potwierdzenia, to często mówi się, że następcą Niemca w Lotto-Soudal ma być Caleb Ewan (obecnie Mitchelton-Scott).

Dziś drużyna wystosowała krótką notkę brzmiącą:

Lotto-Soudal i Andre Greipel pragną poinformować, że po ośmiu latach sukcesów współpraca dobiegła końca. Jak Andre ogłosi swoje plany na przyszłość, to kolarz i zespół wystosują szersze wyjaśnienie.

W obecnym sezonie Greipel był w niezłej formie – wygrał m.in. po dwa etapy Santos Tour Down Under, 4 Jours de Dunkerque czy Baloise Belgium Tour. Niestety zawiódł w najważniejszej imprezie – w sprinterskich pojedynkach Tour de France tylko raz znalazł się na podium (trzecia lokata na czwartym odcinku) i wycofał się podczas etapu z metą na Alp d’Huez.

Na razie nie wiadomo jakie będą kolejne kroki niemieckiego kolarza – początkowo mówiło się podwójnym transferze (razem z Jensem Debusschere) do jednej z ekip drugiej dywizji (m.in. Cofidis), ale po nieudanym starcie w Wielkiej Pętli możliwe, że Gorilla rozważy zakończenie kariery.