Foto: SEG Racing Academy

Młody Holender podpisał kontrakt z ekipą World Tour do końca sezonu 2020.

Julius van den Berg został dzisiaj mistrzem Holandii orlików w wyścigu szosowym, ale jeszcze ważniejsze dla jego kariery było podpisanie umowy z EF Education First-Drapac p/b Cannondale. Dotychczasowy zawodnik SEG Racing Academy ma już na swoim koncie zwycięstwa w Profronde van Noord-Holland czy Midden-Brabant Poort Omloop. Jako junior triumfował także w etapówce w Grudziądzu, gdzie jego wyższość musiał uznać Alan Banaszek.

Młody kolarz jest bardzo zadowolony z takiego rozwoju swojej kariery:

Jestem bardzo podekscytowany, że podpisałem kontrakt z takim zespołem. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Uważam, że to odpowiedni krok dla mnie. Ostatnie cztery lata w SEG Racing Academy wiele mnie nauczyły i liczę, że będą procentować w przyszłości. Chcę szkolić się u boku takich kolarzy jak Sep Vanmarcke czy Sebastian Langeveld, aby w przyszłości walczyć na wyścigach Ronde van Vlaanderen i Paryż – Roubaix.

Szef ekipy EF Education First-Drapac p/b Cannondale Jonathan Vaughters bardzo chciał mieć w swoim zespole utalentowanego Holendra:

To jeden z najlepszych orlików na świecie. Ma już na swoim koncie wiele wartościowych wyników, w tym drugie miejsce w Paryż – Roubaix dla zawodników poniżej 23 roku życia. Liczymy na niego podczas Binck Bank Tour i mistrzostwach świata w jeździe drużynowej na czas. Z tego powodu zaproponowaliśmy mu kontrakt zawodowy, a nie umowę stażysty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments