fot. Szymon Gruchalski

25-letni Julius van den Berg przedłużył swój kontrakt z amerykańskim EF Education – Nippo o kolejny rok. Dla Holendra będzie to już 5 sezon w barwach tej drużyny.

Julius van den Berg powinien być dobrze znany polskim kibicom za sprawą dość sensacyjnej wygranej na ostatnim etapie tegorocznego Tour de Pologne z metą w Krakowie. Holender znalazł się wówczas w kluczowej ucieczce, z której zdołał ograć swoich rywali na finiszu i sięgnąć po życiowy sukces.

Wcześniej w palmares 25-latka najlepiej wyglądały wygrane w dwóch małych wyścigach jednodniowych na rodzimej ziemi. Były to Midden-Brabant Poort Omloop oraz Profronde van Noord-Holland, oba wygrywane na solo. W sezonie 2018 oprócz tych triumfów był też m.in. 2. na jednym z etapów BinckBank Tour.

W tym roku miałem okazję pojechać kilka naprawdę fajnych wyścigów, a nawet pobić swój własny wynik w kilku imprezach. Pomagałem także liderom w ważniejszych starach. To była idealna kombinacja i chcę iść w tym kierunku. Najlepiej wspominam moment kulminacyjny sezonu – triumf podczas Tour de Pologne. Wiedziałem, że jeśli dostanę się do ucieczki, mogę sprawić, by to zadziałało. To zwycięstwo było punktem kulminacyjnym mojego sezonu

— wspomina po swojej prolongacie umowy Julius van den Berg.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments